0
02188915009

۱۰ مهارت ارتباطی که هر کارآفرینی باید داشته باشد

برخلاف تصور عامه، کارآفرینان بیشتر وقت خود را صرف مستحکم کردن روابط، سخت کارکردن با دیگران برای تبدیل ایده‌ها به واقعیت می کنند . اینکه چطور کارآفرینان ارتباط برقرار می‌کنند موفقیت نهایی آنها را مشخص می‌کند، حتی بهترین ایده‌ها هم اگر یک کارآفرین نتواند به درستی ارتباط برقرار کند دچار اشتباه می‌شوند.

10 مهارت ارتباطی که هر کارآفرینی باید داشته باشد

تعداد مشخصی مهارت در این رابطه وجود دارد که باید در رابطه با کسب آنها تلاش کنید در ادامه تعدادی از این مهارت ها را اعلام می کنیم :

۱٫ مهارت گفتگو

صحبت کردن یکی از اولین شیوه های برقراری ارتباط در انسان هااست ،امّا نباید دست کم گرفته شود ، یک گفتگوی ساده و دوستانه با کارمندتان باعث ایجاد اعتماد شده و مشکلات را قبل از اینکه بدتر شوند حل خواهند کرد. یک صحبت کوچک در آسانسور یک شرکت با یک فرد غریبه می‌تواند آن را تبدیل به فرصت فروش کند. صحبت راحت و دوستانه را یاد بگیرید تا در موقعیت‌های مختلف آن را استفاده کنید .

۲٫ مهارت زبان بدن

بیشتر ارتباطات ما به صورت غیرکلامی است طبق گفته ها حدود ۸۰ درصد ، پس کسب مهارت در زبان بدن یک امر مهم است . در هر موقعیتی، ژست و وضعیت بدن شما مهم است، نشستن و بلند شدن با شانه های صاف و سر بالا یا وقتی با مردم صحبت می‌کنید به آنها نگاه کنید از آنها خجالت نکشید ، دست ها را از جیب بیرون بیاورید و از آنها استفاده کنید . اینها تنها اصول اولیه هستند! کسب مهارت در زبان بدن می‌تواند به شما در تحت فرمان گرفتن یک گروه موثر باشد.

 

۳٫ مهارت نوشتن

نیازی نیست یک نویسنده‌ی عالی باشید، امّا نیاز دارید نوشتن را به صورت محدود و مختصر یاد بگیرید. شما مرتباً در داخل و خارج از شرکتتان به مردم ایمیل و پیام خواهید داد و مهم است که بتوانید ایده‌های خود را به صورت واضح و مشخص از این طریق با حداقل سوء تعبیر انتقال دهید.


شاید از این مقاله خوشتان بیاد : پرسش‌ های عجیبی که بهترین شرکت‌ های آمریکایی در مصاحبه‌ کاری می پرسند


۴٫ مهارت ارائه دادن

شما به عنوان یک کارآفرین می‌توانید به شکل‌های متفاوتی تفکرات  خود را دهید ممکن است در حال معرفی مسائل مالی شرکت برای کارمندان بالاتر یا سرمایه‌گذارن باشید. ممکن است در حال معرفی خدمات کسب و کار خودتان به یک فرد علاقه مند باشید. حتی ممکن است در یک همایش در زمینه کارآفرینی سخنرانی داشته باشید . در همه این موارد، وضوح و اختصار گفتار، اعتماد به نفس و توازن رفتار نکاتی  کلیدی هستند.

۵٫ مهارت مذاکره

شما مجبورید برای اغلب مسائل موجود در کسب و کار مذاکره کنید. پس هر چه در مذاکره بهتر باشید، در کسب و کارتان موفق‌تر خواهید بود. شما می توانید  با صاحب ملک دفتر کار شرکت مذاکره کنید و  تخفیف بیشتری برای اجاره بگیرید ، حقوق معقولی برای کارمندان با استعدادتر معین کنید و حتی گزینه‌های پرمنفعت‌ تری برای مشتریان اصلی‌تان داشته باشید. مذاکره موثر فراتر از استفاده از کلمات درست است، مذاکره به خدمت گرفتن زمان، دانش درست و توانایی با اعتماد به نفس بودن در طول این فرآیند است.

 

۶٫ مهارت میانجی گری

به هر جهت نقش شما به عنوان یک میانجی اهمیت کمتری نسب به نقش شما به عنوان مذاکره‌کننده ندارد، برای مثال، لحظاتی هست که مجبورید بلند شوید و یک مشکل و درگیری را حل و فصل کنید. شاید اختلاف نظری بین دو کارمند در مورد اینکه چه کسی مسئول چه کاری است باشد. یا شاید میان دو فروشنده‌ که از نقص در ارتباط برقرار کردن رنج می‌برند باشد. در هر شرایطی، شما مجبورید به هر دو طرف آگاهی داده و به آنها کمک کنید تا خودشان مشکلات‌شان را حل کنند.

۷٫ مهارت بحث کردن

بحث کردن در اینجا ضرورتاً به معنای مشاجره کردن نیست. می‌تواند یک بحث سالم دوطرفه یا بیشتر باشد. وظیفه شما در یک بحث پیروزی در برابر دشمن نیست ، بلکه معرفی نمونه‌ها و گزینه‌هایتان به صورت روشن و واضح است . چه با سرمایه‌گذارن سرو کار داشته باشید یا با شرکا یا کارمندان، مهارت در بحث کردن می‌تواند به شما در توضیح ایده‌هایتان به صورت قدرتمندتر و روشن‌تر به دیگران کمک کند.

۸٫ مهارت رهبری

مسئولیت‌های شما به عنوان یک رهبر چند وجهی است ، امّا از دیدگاه ارتباطات ، بزرگترین مسئولیت شما تزریق اعتماد به نفس، اعتماد و شور و علاقه در تیم‌تان است. شما الهام بخش افراد از طریق پیام‌های روزانه، به صورت عمومی یا خصوصی خواهید بود و حفظ توازن به عنوان یک رهبر در طول این موقعیت‌ها کلید دستیابی و نگهداری از یک تصویر قدرتمند از خودتان است.

۹٫ مهارت چند پلتفرمی

امروزه حوزه‌ی برقراری ارتباط وسیع‌تر از گذشته است . تماس‌های تلفنی، پیامک، ارتباط ویدئویی، پیام‌رسان‌ها و سایر رسانه‌ها پیش پا افتاده و همه گیر شده‌اند، و شما نیاز به دانستن این دارید که کدام یک برای کدام خواسته مناسب است. انتخاب یک رسانه درست و اجرای درست آن نکته‌ی کلیدی است.

۱۰٫ مهارت گوش دادن

گوش دادن ممکن است مهم‌ترین مهارت ارتباطی باشد، چون گوش دادن به شرایط و خواسته‌های متعددی گره خورده است. گوش دادن فعال می‌تواند به شما در گفتگو، بحث ، رهبری، مذاکره و میانجیگری کمک کرده و شما را فردی فکورتر و همدلانه‌تر  نشان دهد.

منبع : entrepreneur

اگر به دنبال افزایش کسب درآمد و کارآفرینی هستید، به شما توصیه میکنم فرصت را از دست ندید و سه نوشته زیر را همین الان بخوانید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.