0
02188915009

۳ کسب و کار کوچک که می توانید همین حالا شروع کنید

بسیاری از افراد رویای دست کشیدن از کار کارمندی برای شروع کسب و کار خودشان را دارند. موفقیت به عنوان یک کارآفرین می‌تواند به معنای یک زندگی با استقلال مالی و آزادی باشد. امّا با تمام این وجود مسئولیت های خانواده، پرداخت صورتحساب ها و در نظر گرفتن هزینه های زیاد راه اندازی کسب و کارها، بسیاری از آنها از رویایشان دست می کشند.

3 کسب و کار کوچک که می توانید همین حالا شروع کنید

در اینجا قصد نداریم وانمود کنیم که شروع یک کسب و کار آسان یا کم هزینه است، امّا یک سری اقدامات ساده برای شروع یک کسب و کار کوچک بدون ورشکست شدن وجود دارد. سه ایده کسب و کاری که می توانید همین حالا شروع کنید را عنوان می کنیم:

۱- کسب و کار آموزش در خانه

اگر در مورد آموزش علاقه مند هستید و بچه ها را هم دوست دارید، چرا یک سرویس آموزش خصوصی را شروع نکنید. تعدادی زیادی از والدین به دنبال معلمان خصوصی با دانش و قابل اعتماد برای تدریس به بچه هایشان بعد از مدرسه هستند.
در واقع، یکی از اولین کسب و کارهایی که در زمینه آموزش میتوان شروع کرد راه اندازی یک کلای تدریس ریاضی در شهر شماست. علاوه بر تشویق بچه های جوان برای یادگیری ریاضی و علوم، به فارغ التحصیلان گرفتار دانشگاه ها و همینطور دانشجو های بیکار  کمک می کنید تا قرض و وام های دانشجویی‌شان را از طریق یک شغل تدریس خصوصی با درآمدی نسبتا مناسب پرداخت کنند. اگر به دنبال ایجاد یک تاثیر مثبت حقیقی در جامعه هستید، پس این قطعاً یک کسب و کار خوب برای شروع خواهد بود. وقتی کسب و کار تدریس خصوصی را شروع کردید، باید سعی کنید مدرسانی از دانشگاه های محلی استخدام کنید. برای کسب مشتریان جدید، می توانید تراکت های تبلیغاتی مربوط به سرویس تدریس خصوصی‌تان را نزدیک کتابخانه‌ها، پیش‌دبستانی‌ها، مطب پزشکان، مدارس عمومی و دیگر محل های خانوادگی که می توانید پیدا کنید نصب کنید. مطمئن شوید در رویدادهای مدارس محلی حضور داشته و با رهبران جامعه برای کسب اعتبار خودتان ارتباط برقرار کنید.

۲- فروشگاه خرده فروشی اینترنتی

خرده فروشی به واسطه تجارت الکترونیک رشد پیوسته و یکنواختی در طول سال های گذشته داشته، در حالی که خرده فروشی به شیوه سنتی افت کرده است. در مقاله حاضر از مجله وال استریت ژورنال، مشخص شده خرده فروشان آنلاین برای بیش از یکسال سرآمد خرده فروشان بوده اند، در حالی که واحدهای خرده فروشی سنتی دچار افت بوده اند.
پس این چه معنایی برای کارآفرینان دارد؟ به این معنی است که زمین بازی در حال هموار شدن است، و فرصت های رشد زیادی برای برندهای آنلاین کوچک برای وارد شدن به صحنه رقابتی خرده فروشی وجود دارد. به عنوان یک مدیر در واحد بازاریابی الکترونیکی سمینار ما ، مشاهده کرده ام تعداد قابل توجهی از سرمایه گذاران وارد کسب و کارهای نوپای تجارت الکرونیکی شده اند.
در حال حاضر راحت تر از هر وقت دیگری می توان محصولات خارج از کشور را وارد و به صورت آنلاین فروخت. هر کسی در مورد سایت علی بابا شنیده است. در ایران هم نمونه ای زیادی مثل دیجی‌کالا وجود دارند. اگر تا به حال درباره اینها چیزی نشنیده اید، باید بدانید که بازارهای عمده فروشی بزرگی در فضای وب وجود دارد. می توانید با اطمینان کامل محصولات را از طریق کامپیوتر سفارش داده و آنها را در هر جای ایران که هستید تحویل بگیرید. حتی در مورد سایت علی بابا، محصولات از چین به تمام نقاط جهان ارسال می شود. امروزه البته با توجه به رشد فناوری ها سفارش از طریق موبایل هم رو به فزونی است.
با این موارد منحصر به فرد که موجود است، می توانید به صورت مجازی یک کسب و کار خرده فروشی آنلاین فروش تجهیزات تلفن های هوشمند، کیف و جواهرات مربوط به مد، پوشاک و سایر موارد که تمامی ندارند را به فروش برسانید.

۳- خدمات تمیزکاری توسط مستخدم

این در واقع کسب و کاری بود که در ابتدا به آن علاقه مند بودم، امّا عاقبت پس از دیدن تعداد زیادی کسب و کار تمیزکاری که ارزش بالاتر از انتظاری را کسب کردند از آن دست کشیدم.امّا دنیا برای سرویس های تمیزکاری بسیار بزرگ است و فضای بسیاری برای ارائه خدمات در این زمینه وجود دارد. بله، حاشیه های این حوزه از کسب و کار مثل یک تیغ نازک است، و این حوزه از رقبای زیادی پر شده. در هر صورت، نیاز به خدمات تمیزکاری هنوز زیاد است و جریان نقدینگی تقریباً ثابتی دارد. در مورد آن چند لحظه فکر کنید. خانه ها  و کسب و کارها نیاز ثابت هفتگی برای خدمات تمیزکاری دارند که می توانید آن ها را به مشتریان همیشگی تبدیل کنید.

منبع : entrepreneur

اگر به دنبال افزایش کسب درآمد و کارآفرینی (کسب و کار کوچک) هستید، به شما توصیه میکنم فرصت را از دست ندید و سه نوشته زیر را همین الان بخوانید :

[yt_promotion_box type=”none” align=”center” title=”پکیج آموزشی از ایده تا عمل – کارآفرینی” title_color=”#fff” button_text=”برای مشاهده محصول کلیک کنید” button_link=”https://www.seminarema.com/idea-to-execution.html#yt-shortcode” width=”100″ target=”_blank” promotion_color=”#fff” promotion_background=”#4e9e41″ promotion_radius=”0px” button_color=”#fff” button_background=”#2e6b24″ button_background_hover=”#e81f2e” button_radius=”0px” ] اکثر کارآفرینان صاحبان کسب و کار کوچک هستند، اما همه صاحبان کسب و کار کوچک کارآفرین نیستند. کارآفرینان خلاق و نوآور هستند؛ آنها در مورد پیدا کردن یک جریان درآمد که تا حد زیادی با شور و شوقشان مطابقت داشته باشد هیجانزده هستند.[/yt_promotion_box]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.