0
02188915009

۷ توصیه جدی برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق

7 توصیه جدی برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق

موفق بودن

هر کدام از ما دوست داریم موفق شویم و موفق بودن اغلب به این معنی است که ما باید از کسانی که در حال حاضر موفقیت کسب کرده و به اهداف‌شان رسیده‌اند یاد بگیریم. مربی کسی است که می‌تواند در هر چیزی که برای تبدیل شدن به یک کارآفرین نیاز به یاد گرفتن دارید به شما کمک کند.

موفق شدن به عنوان یک کارآفرین نیازمند سخت کوشی و پشتکار است چون متاسفانه در عرصه‌ی کسب و کار/ استارت‌آپ، هیچ جادوگری وجود ندارد که به نحوی جادویی موفقیت را به کسب و کارهای کوچک و مالکان آنها اعطاء کند. منبع

کارآفرینان برتر
کارآفرینان برتر

اینجا چند توصیه و استراتژی ارائه می‌کنیم که می‌تواند به شما در شروع کار کمک کند:

  • خودتان را به چالش بکشید
  • کاری که نسبت به آن اهمیت بیشتری می‌دهید را انجام دهید
  • دیدگاه منحصر به فرد خودتان را داشته باشید
  • به دنبال آدم‌های خوب و درست باشید
  • اقدام کنید
  • زمانبندی بسیار مهم است
  • همیشه انرژی‌تان را مدیریت کنید

۱- خودتان را به چالش بکشید

احتمالا تا به حال بارها در مورد دایره‌ی راحتی شنیده‌اید. چیزی که شاید آن را با عنوان Comfort Zone بهتر بشناسید. تقریبا همه‌ی افراد، به دیگران توصیه می‌کنند که از این دایره بیرون بمانند. اما اهمیت خروج از این دایره چیست؟ آیا خروج از آن همیشه بهترین استراتژی ممکن است؟  برای درک بهتر موضوع، ابتدا باید مفهوم دایره‌ی راحتی یا Comfort Zone را به درستی شناخت. یکی از گویاترین تعریف‌های علمی در خصوص این پدیده، آن را با سطح اضطراب افراد مرتبط می‌داند. قرار گرفتن در دایره‌ی راحتی در واقع هر گونه رفتاری را شامل می‌شود که در آن میزان اضطراب فرد در پایین‌ترین سطح خود نگه دارد.
هر کاری می‌تواند در این مفهوم بگنجد. از پخت و پز و شستشوی ظروف گرفته تا ارتباطات کاری یا تماشای تلویزیون. هر فعالیتی که با انجام آن سطح اضطراب فرد به حداقل برسد و فرد به آن فعالیت تمایل داشته باشد یا عادت کند، در دایره‌ی راحتی او قرار می‌گیرد.
حالا شما به عنوان یک کارآفرین باید از این دایره‌ی راحتی، جایی که می‌دانید می‌توانید به راحتی کارها را انجام دهید خارج شوید. باید هر روز چیز جدیدی یاد بگیرید. شما با خارج شدن از این دایره راحتی خودتان را به چالش می‌کشید.

کارآفرین
کارآفرین

۲- کاری که نسبت به آن اهمیت بیشتری می‌دهید را انجام دهید

راه‌اندازی یک کسب و کار همیشه از شما زمان زیادی خواهد گرفت. هرچند، برای اینکه موفق شوید، باید کاری که به آن باور دارید را انجام دهید. این یکی از بهترین روش‌ها برای کسب رضایت در زندگی است. باید باور داشته باشید که می توانید کارهای بسیار سختی هم انجام بدهید. همیشه باور داشته باشید که می‌توانید کارها را به درستی انجام دهید. شما باید اعتماد به نفس داشته باشید.

۳- دیدگاه منحصر به فرد خودتان را داشته باشید

شما کارآفرینی پیدا نمی‌کنید که از خودش دیدگاهی نداشته باشد، هر کس دیدگاه خودش را دارد و شما هم باید داشته باشید. دیدگاه‌تان باید همیشه واضح و مشخص باشد.

کارآفرین
کارآفرین

۴- به دنبال آدم‌های خوب و درست باشید

سریعترین راه برای تبدیل کردن خودتان به یک کارآفرین بهتر معاشرت کردن با آدم‌های درست است و این آدم‌ها باید کسانی باشند که می‌خواهید یک روزی مثل آنها شوید. آنها می‌دانند چطور به شما کمک کنند و می‌دانند چطور از طریق بهترین روش ممکن به شما کمک کنند.

۵- اقدام کنید

جهان پر از ایده‌هاست، با اینحال موفقیت تنها در صورت اقدام عملی کردن به دست خواهد آمد. عمل کردن بالاتر از حرف زدن صرف است. عملگرا بودن یکی از بهترین توصیه‌ها برای کارآفرینان تازه‌کار است و این چیزی است که برای یک شخص خلاق که به دنبال کسب و کار خودش هست یک کسب و کار موفق ایجاد می‌کند.

۶- زمانبندی بسیار مهم است

هیچ کس یکشبه موفق نمی‌شود و همه یک روزی از جایی شروع کرده‌اند. شما ممکن است احتمالاً فکر می‌کنید که برخی از کارآفرینان موفق یکشبه موفق شده‌اند. خب، باید بگوییم که این کار زمان زیادی از آنها گرفته تا به چنین موفقیتی برسند.

کارآفرین
کارآفرین

۷- همیشه انرژی‌تان را مدیریت کنید

زمان طلاست، امّا انرژی شما هم بسیار مهم است. به خاطر داشته باشید، انرژی شما آنچه می‌توانید در مدت زمانی که در اختیار دارید انجام دهید را محدود کند، پس مطمئن شوید آن را به خوبی و عاقلانه مدیریت می‌کنید. اگر می‌خواهید کارآفرین موفقی شوید، این توصیه‌های کارآفرینی که در بالا اشاره شد می‌تواند مطمئناً به شما کمک کند. پس، از آنها به خوبی استفاده کنید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.