0
02188915009

۷ شیوه برای تشکیل یک تیم با کمترین هزینه و پول

در کنار هر کسب و کار موفقی یک تیم موفق وجود دارد. موسسان و مدیران معمولاً تمام افتخار پیروزی را نصیب خود می کنند، امّا اگر بیشتر دقت کنید، همیشه یک تیم در کنار آنهاست که موفقیت را امکان‌پذیر می کنند.

“استعداد باعث کسب پیروزی در یک بازی می شود، امّا کار تیمی و آگاهی موجب کسب جام‌ قهرمانی می شود.” مایکل جردن

ما معمولاً تمایل به شنیدن در مورد رهبران داریم، امّا استیو جابز، استیو زنیاک و مایک مارکولا را داشت، بیل گیتس، پاول آلن و گردون لویین را داشت. مارک زاکربرگ، داستین موسکویتز و ادواردو ساورین و سین پارکر را داشت. شکی وجود ندارد که میلیونرها افراد استثنایی هستند. امّا تیم آنها مهمترین دلیل برای موفقیت‌شان بوده است.

در اینجا ۷ شیوه برای تشکیل یک تیم، حتی اگر بودجه کمی دارید عنوان شده است:

۱٫ پیشنهاد انتخاب سهام بدهید.

اگر هنوز نمی‌توانید پولی پرداخت کنید، به آنها پیشنهاد کنید که در شرکت سهامدار شوند. این است که بیشتر ایده‌های نوپا رشد می کنند. به فیسبوک فکر کنید و اینکه چطور آقای ساورین به خاطر اشتراک در سهام فیسبوک در حال حاضر یک مالتی میلیونر است. بیشتر آدم‌های با استعداد گزینه سهام را به عنوان پرداخت نمی‌پذیرند مگر واقعاً به ایده شما اعتقاد داشته باشند. پاداش بزرگ این است که آنها در هیئت مدیره حضور دارند، چنین اعضای تیمی به خاطر اینکه موفقیت‌شان وابسته به موفقیت شرکت است سخت‌تر از کارمندان متوسط کار می کنند.

۲٫ استخدام کارآموز

“بهترین خوبی که برای دیگران می‌توانید انجام دهید این است که نه فقط داشته‌هایتان را با آنها به اشتراک بگذارید، همچنین به آنها بفهمانید که خودشان هم باید آنها را بدست آورند. ” بنجامین دیزائیلی
اگر کار خوبی برای ارائه در کنار آن زمان مناسبی برای مربی و راهنمای دیگران بودن دارید، استخدام کارآموز یک جایگزین خوب برای اعضای حقوق‌بگیر تیم هست. تعداد زیادی از کارآموزان خواستار کار بدون حقوق هستند به شرطی که کار شما به آنها در تقویت رزومه‌شان کمک کرده و موجب پیشبرد آینده‌ی حرفه‌شان شود. در عوض سرمایه‌گذاری پول بروی این کارآموزان، زمان و انرژی‌تان را در هر چه دلچسب‌تر کردن کار و کمک به رشد آنها سرمایه گذاری کنید. برای شروع استخدام کارآموزان، می توانید با دانشگاه‌های محلی برای ارسال آگهی پذیرش کارآموز تماس بگیرید.

۳٫ دانش‌آموزان، کارمندان نیمه وقت یا پیمانکاران را استخدام کنید

اگر نمی‌توانید حقوق و دستمزد کار تمام وقت به کسی بدهید، می توانید در عوض از دانش‌آموزان، کارمندان نیمه وقت و پیمانکاران استفاده کنید.
پیمانکاران به این دلیل خوب هستند که می توانید در مورد طول مدت رابطه‌ی کاری با آنان تصمیم گرفته و براساس بودجه، نیاز و میزان رضایت از کارشان می‌توانید با آنها کار کنید. همچنین مجبور نیستید نگران مرخصی با حقوق و دیگر مزایای معمول که کارمندان دائمی دریافت می‌کنند مثل بیمه درمانی باشید. شما می توانید از سایت‌ها برای استخدام پیمانکاران استفاده کنید. به طور مثال سایت های “پونیشا” و یا “جاب اینجا” فضایی است که می‌توانید برای پروژه های برنامه نویسی پیمانکار مناسب را پیدا کنید.  تا به حال بیش از ۲۰ نفر را از طریق سایت‌های آگهی استخدام کرده ام. بعد از یادگرفتن چند درس با ارزش درباره مدیریت افراد از راه دور، یک تیم قوی از توسعه‌دهندگان، دستیاران، نویسندگان و طراحان تشکیل داده‌ام.
شما می‌توانید به دنبال کارمندان نیمه وقتی که خواهان آزادی کار نیمه وقت در مقابل پرداخت کم‌تر هستند باشید. این موقعیت برای زنان خانه داری که مجبور به مراقبت از فرزندان بوده یا افراد بازنشسته حرفه‌ای که به دنبال علایق و سرگمی‌های دیگری هستند مناسب است. دانش‌آموزان گزینه دیگری هستند که معمولاً مشتاق کار سخت در قبال مقدار کم‌تر پرداخت هستند.

۴٫ بعداً جبران کنید

این حالت زمانی است که با یک عضو با استعداد تیم مذاکره می کنید تا زمان یا نتیجه‌ مشخصی به دست آمده صبر کند تا شما بتوانید جبران کنید. برای مثال، ممکن است پرداخت‌ها را تا زمانی که میزان فروش مشخصی بدست آورده یا شرکت مقدار مشخصی سود بدست بیاورد به تاخیر بیاندازید. زمانی که نتایج مورد نظر به دست آمد، بعداً می توانید به آنها در قالب پاداش نقدی پرداخت کنید.

۵٫ تبادل خدمات داشته باشید.

در اجتماعات اطراف خود ، به دنبال افرادی باشید که مهارت‌های مورد نیاز شما را دارند، کسانی که ارزش‌های کاری مشابه شما داشته باشند. همچنین، اگر به چیزی که ارائه می دهید بها و ارزش می‌دهند، می‌توانید به صورت رسمی یا غیررسمی بر سر تبادل خدمات بدون هیچ هزینه‌ای توافق کنید. برای مثال، ممکن است حسابداری را پیدا کرده باشید که در ازای مدیریت کانال‌های شبکه‌های اجتماعی‌اش، تجربیات حسابداری‌اش را در اختیار شما قرار دهد. می‌توانید بر سر تعداد تبادل یا قیمت آن مذاکره کنید. بهترین محل برای ارتباط سازی حضور در رویدادها، سمینارها، کارگاه‌ها و کنفرانس‌هاست. همچنین سایت‌هایی هم در زمینه تبادل خدمات فعال هستند که می‌توانید خدمات شما را با فرد دیگری در نقطه‌ی دیگری از جهان معامله کنند.

۶٫ خانواده و دوستان نزدیک را استخدام کنید.

گاهی‌اوقات، وقتی انتخاب دیگری ندارید، مجبورید به دنبال کمک در میان خانواده و دوستان نزدیک باشید. این افراد معمولاً می‌خواهند به شما در رسیدن به موفقیت کمک کنند و ممکن است نیازمند زمان و انرژی آنها برای رشد کسب و کارتان باشید.
هیچ رمز و رازی در موفقیت کسب و کارها وجود ندارد. وال مارت، نایک، سامسونگ و خیلی نمونه‌های دیگری با تیم‌های خانوادگی شروع کرده‌اند.

۷٫ الهام‌بخش دیگران برای پیوستن به خودتان باشید.

اگر پول ندارید، پس حداقل، یک چشم‌انداز قانع‌کنده که الهام‌بخش و محرک دیگران برای پیوستن به هدف شما و پشتیبانی از آن باشند. هدف شما ایجاد پیروان وفادر که به چشم انداز شما اعتقاد دارند است. هر چه تغییر بهتری در دنیا ایجاد کنید و هر چه به عنوان رهبر جذاب تر باشید، در جذب دیگران برای همکاری ،  بیشتر موفق خواهید بود. فقدان منابع بهانه‌ای برای موفق نبودن نیست. چیزی که واقعاً نیاز دارید تدبیر و توانایی الهام بخشیدن به دیگران برای پیوستن به ماموریت خودتان است.

منبع : entrepreneur

اگر به دنبال افزایش کسب درآمد و کارآفرینی هستید، به شما توصیه میکنم فرصت را از دست ندید و سه نوشته زیر را همین الان بخوانید :

[yt_promotion_box type=”none” align=”center” title=”پکیج آموزشی از ایده تا عمل – کارآفرینی” title_color=”#fff” button_text=”برای مشاهده محصول کلیک کنید” button_link=”https://www.seminarema.com/idea-to-execution.html#yt-shortcode” width=”100″ target=”_blank” promotion_color=”#fff” promotion_background=”#4e9e41″ promotion_radius=”0px” button_color=”#fff” button_background=”#2e6b24″ button_background_hover=”#e81f2e” button_radius=”0px” ] اکثر کارآفرینان صاحبان کسب و کار کوچک هستند، اما همه صاحبان کسب و کار کوچک کارآفرین نیستند. کارآفرینان خلاق و نوآور هستند؛ آنها در مورد پیدا کردن یک جریان درآمد که تا حد زیادی با شور و شوقشان مطابقت داشته باشد هیجانزده هستند.[/yt_promotion_box]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.