0
02188915009

مزایای یادگیری زبان انگلیسی

شايد يادگيری زبان انگليسی مهمترين گام در ارتقاء کيفيت زندگی شما باشد. آيا هيچ فکر کرده‌ايد که دسترسی به اطلاعاتی که ديگران از آن بی بهره‌اند، چقدر میتواند جالب باشد؟ يا صحبت کردن با افراد جالبی که ديگران نمیتوانند با آنها ارتباط برقرار کنند؟ يا تحت تأثير قرار دادن اطرافيانتان هر موقع که دهانتان را باز میکنيد؟ و يا پشت سر گذاشتن ديگران با جهش های بزرگی که در شغلتان برمیداريد؟

 دسترسی به اطلاعات
شما به چه چيزی علاقمند هستيد؟ علوم؟ موسيقی؟ کامپيوتـر؟ سلامتی؟ تجـارت؟ ورزش؟ رسانه‌هـای امروز از قبيـل اينترنت، تلويزيون و مطبوعـات، دسترسی تقريباً نامحدودی را به اطلاعات پيرامون موضوعات مورد علاقه‌تان فراهم کرده است. فراموش نکنيد که ما در عصر اطلاعات زندگي مي‌کنيم. تنها يک مشکل وجود دارد و آن اینکه بيشتر اين اطلاعات به زبان انگليسی است. در اينجا چند مثال از اطلاعاتی که اگر انگليسی بلد باشيد میتوانيد از آنها استفاده کنيد، بيان مي‌شود:
بيشتر صفحات وب: بيش از يک ميليارد (۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) صفحه اطلاعات در اينترنت وجود دارد! اين شگفت انگيز است که تنها با ياد گرفتن يک زبان، به خيل عظيمی از اطلاعات در پهنه اينترنت دسترسی پيدا میکنيد.
کتابها: در هر موضوعی، از سرتاسر جهان، شما میتوانيد کتابهایی با نويسندگان آمريکايی يا بريتانيايی بخوانيد، و نيز کتابهای ترجمه شده از زبانهای ديگر. به هر موضوعی که علاقمند باشيد، میتوانيد چيزی به انگليسی درباره آن پيدا کنيد.
علوم: زبان انگليسی کليد دنيای علم و فن آوری است. حدود ۹۵% مقالات علمی منتشر شده، به زبان انگليسی است که تنها حدود ۵۰% از آنها مربوط به کشورهای انگليسی زبان ( مانند آمريکا و انگلستان ) میباشد.
گزارشات خبري: شبکه‌های تلويزيونی بين المللی از جمله BBC و CNN را در نظر بگيريد. آنها خبرها را بسيار سريع‌تر و حرفه‌ای تر منتشر می کنند. در هر کجای دنيا شما میتوانيد به آنها دسترسی داشته باشيد.

گفتگو با ديگران
انگليسی را میتوان «زبان گفتگو» ناميد. چرا؟ چون به نظر میرسد همه مردم جهان پذيرفته‌اند که براي گفتگو و ارتباط با يکديگر از زبان انگليسی استفاده کنند.
حدود يک و نيم ميليارد (۱٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) نفر در جهان میتوانند به انگليسی صحبت کنند. يک ميليارد نفر ديگر هم مشغول فراگيری آن هستند.
اگر شما بتوانيد به انگليسی صحبت کنيد، قادر خواهيد بود:
با مردمان سراسر جهان ارتباط برقرار کنيد: مثلاً میتوانيد عقايد و نظراتتان را در گروه های تبادل نظر اينترنتی بيان کنيد. به افراد مورد علاقه‌تان ايميل ارسال کنيد و درباره زندگی و فرهنگشان اطلاعات کسب کنيد.
راحت‌تر سفر کنيد: به هر کجا که سفر میکنيد میتوانيد با ديگران ارتباط برقرار کنيد. انگليسی در بيش از ۱۰۰ کشور جهان مورد استفاده قرار میگيرد. میتوانيد آدرس بپرسيد، با افراد مکالمه کنيد، يا کمک بخواهيد.

پيشرفتهاي شغلي
اگر خواهان شغل خوبی در زمينه‌های تجاری يا علمی هستيد، از پشت ميز کارتان بلند شويد و همين حالا به فراگيری انگليسی مشغول شويد! دانستن انگليسی به شما اجازه میدهد که:
عبارت «مسلط به زبان انگليسی» را در رزومه خود درج کنيد: بدين ترتيب شانس خود را برای بدست آوردن شغل بهتر و کسب درآمد بيشتر، افزايش میدهيد.
دانش فنی خود را افزايش دهيد: انگليسی زبان فناوری است. مخصوصاً فناوريهای تراز بالايی مانند علوم کامپيوتر، ژنتيک و پزشکی. اگر میخواهيد درباره اين علوم مطالعه کنيد، احتمالاً مجبور خواهيد شد از منابع انگليسی استفاده کنيد.
يک تاجر بين‌المللی باشيد: اين بسيار واضح است. تجارت بين‌المللی تنها با زبان انگليسی ميسر میشود. يادتان باشد که در دهکده جهانی به سر میبريد. بنابراين اگر میخواهيد نقشی ايفا کنيد، بايد انگليسی بلد باشيد تا بتوانيد با تجار ديگر ارتباط داشته باشيد، در کنفرانسها و همايشها شرکت کنيد، روزنامه ها و مجلات تجاری بخوانيد و …
دانشجوی و محقق بهتری باشيد: میتوانيد با دانشمندان کشورهای ديگر مکاتبه کنيد. در همايشهای بين المللی شرکت کنيد و با مطالعه مجلات و کتب، از يافته های جديد علمی با خبر شويد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.