0
02188915009

یادگیری آسان زبان خارجی

اولین قدم در یادگیری زبان البته که انتخاب یک زبان خارجی برای یادگیری است. اگر در حال حاضر یک زبان را انتخاب کرده اید، مستقیما به این عادات روی بیاورید. اما اگر هنوز تصمیم نگرفته اید، در اینجا پرسش هایی است که باید از خودتان بپرسید:

این همان زبانی است که همیشه می خواستید یاد بگیرید؟ اگر چند مورد است با توجه به محل سکونت تان و برنامه های زندگی تان کدام زبان در حال حاضر یادگیری اش برایتان منفعت بیشتری بهمراه دارد؟ اگر باز هم چند مورد است با احساس درونی تان آنرا انتخاب کنید.

یادگیری آسان زبان خارجی

۱- شوهای تلویزیونی، فیلم های سینمایی را به زبان مورد نظرتان و با زیرنویس تماشا کنید.

کاملا با اینکار پیشرفت می کنید. تنها چیزی که می خواهم اضافه کنم این استکه اگر تنها یک برنامه در حال حاضر و یا کلا تماشا کنید اینکار آنقدر ها هم برایتان تاثیر نخواهد داشت. پیگیری و تعهد شما خودش باعث ایجاد تفاوت میشود. اگر حداقل نصفی از زمانی را که صرف تماشای برنامه می کنید به زیر نویس ها اختصاص بدهید. با اینکار نتایج چشمگیری را در طول زمان خواهید دید.
همچنین البته که می توانید برنامه ها را با زبان مورد نظر فقط با زیر نویس تماشا کنید، اما تلفظ صحیح آنرا متوجه نخواهید شد. برخی اوقات دسترسی به تماشای این برنامه ها هم خودش می تواند مسئله ای باشد. اما چاره ای دارد برای مثال: ثبت نام در سایت های آنلاین یادگیری زبان و یا تماشای برنامه های تلویزیونی، با اینکار بدون اینکه نیاز باشد تجهیزاتی بخرید می توانید در حین مسافرت هم زبان مورد نظرتان را یاد بگیرید.

 

۲- عمدا با مردمی که به زبان مورد نظرتان صحبت می کنند معاشرت کنید.

اینکار ممکن است خودخواهانه و یا خدمت بخود تلقی شود، اما در واقع اینچنین نیست. در بیشتر موارد، مردم از مصاحبت با شما خوشحال هم می شوند. چونکه نه تنها با اینکار فرصتی به خودشان می دهند، بلکه به سادگی به کسی که می خواهد زبان شان را یاد بگیرد کمکی هم کرده اند. اگر کسی را نمی شناسید که زبان مورد نظرتان را یاد داشته باشد. باید سعی کنید به رویدادهای بین المللی بروید, یا رویدادهای مخصوص افرادی که اهل علاقمند به کشور زبانی که می خواهید یاد بگیرید هستند. از با هم بودن و طرح ریزی و ترتیب دادن رویدادهای این چنینی نهراسید.

۳- مجله و یا بلاگ به زبان مورد نظرتان مطالعه کنید.

از سرویسی مانند lang-8 استفاده کنید, می توانید خودتان مطالب تصادفی بزبان هدفتان ارسال کنید و آنچه را که نوشتید بزبان مادری اصلاح شده مجددا دریافت کنید. بنابراین نه تنها لغات و دستور زبان را با اینکار بیاد می سپارید و تمرین می کنید, بلکه وقتی اشتباه می کنید آن اشتباهات اصلاح هم می شود. هر چیزی که خیلی خوب بنظر می رسد درست هم است؟ خوب است مگر نه. اگر نمی خواهید مطلب را همانجا در آن واحد به اشتراک بگذارید, می توانید اول آن موضوع را برای خودتان یادداشت کنید، و بعدا به اشتراک بگذارید تا اصلاح شود.

۴- زبان سیستم عامل دستگاه تان را به زبان مورد نظرتان تغییر دهید.

آنقدر همه ما از رایانه و یا گوشی همراه استفاده کرده ایم که می دانیم هر بخش برای چه کاری است، حتی اگر نتوانیم کاملا آن زبان را درک کنیم. پس زبان سیستم عامل آنرا به زبان هدفتان تغییر دهید، اینکار هیچ تاثیری در توانایی تان برای استفاده از دستگاه نخواهد گذاشت، حتی اگر هنوز خوب از کار کردن با آن مطلع نباشید. اینکار شما را مجبور می کند تا با زبان مورد نظرتان چند بار در روز ارتباط برقرار کنید. و واژگان عمومی را در ذهنتان نهادینه می کند بنابراین دیگر آنرا فراموش نخواهید کرد.

۵- به زبان مورد نظرتان بازی کنید.

۲ روش برای انجام اینکار وجود دارد. اگر آنلاین بازی می کنید, می توانید با افرادی که بزبان مورد نظر شما صحبت می کنند بازی آنلاین کنید. با این روش خودتان را به صورت منظم مجبور می کنید که با آن افراد ارتباط برقرار کنید. اگر تنها بازی می کنید، در صورتی که امکانش است می توانید بازی را بزبان مورد نظرتان تغییر بدهید. برخی اوقات این بدان معنی است که مجبورید بازی مورد نظرتان را مجددا نصب کنید. حتی در بازی های آفلاین, مکالمه های بسیاری رد و بدل می شود. و به این ترتیب می تواند منبع بسیار غنی برای اصطلاحات و دستور زبان مورد نظرتان باشد. بخصوص چونکه فعالیت سرگرمی بخشی است برایتان خیلی راحت است که انگیزه تان را برای مدت زمان طولانی تری بتوانید حفظ کنید.

۶- در وقت های اضافه تان لغت مرور کنید.

مواقعی زیادی در طول روز است که سرتان خلوت است. اگر منتظر اتوبوس و یا مترو هستید… گوشی تان را در بیاورید و چند لغت زبان یاد بگیرید. تقریبا در هر زبانی برنامه های رایگان و معقول بسیاری وجود دارند، اما شما بروی برنامه هایی تمرکز کنید که در آن واحد بروی یک لغت کار می کند. اگر گوشی هوشمند ندارید، می توانید خودتان فلش کارت درست کنید. فقط کمی تلاش نیاز دارد، به همین دلیل هم چونکه نیاز به مشارکت فعال تری دارد، احتمالا برای یادگیری هم بهتر خواهد بود.

۷- سفارشی: به زبان مورد نظرتان کتاب بخوانید.

مجدداً کاملا با اینکار پیشرفت می کنید. و دوباره کلیدی ترین چیز تعهد و استمرار است. اگر هر ۷ ماه یکبار یک کتاب بخوانید، هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد. اگر به زبان مورد نظرتان مرتب شروع به کتاب خوانی کنید. بیشتر از آنچه که بتوانید تصورش را هم بکنید خواهید دید که مهارت هایتان افزایش یافته است.

۸- سفارشی: به زبان مورد نظرتان فکر کنید.

اگر فرصت کافی برای انجام مکالمه های واقعی ندارید، اینکار می تواند راهی برای آزمودن مهارت های دستور زبان تان باشد و هر گونه شکافی در فرهنگ لغات تان را براحتی متوجه شوید. سعی کنید در ابتدا در مورد چیزهایی که در مکالمات عادی می آید فکر کنید. و هر چه بهتر شدید به سمت مسائل پیچیده تر حرکت کنید. در اینجا صحبت کردن با صدای بلند با خودتان اختیاری است. اما مجدداً اگر خودتان را فاقد این فرصت می دانید که با فردی به زبان مورد نظرتان بتوانید صحبت کنید اینکار تمرین خوبی است.

[yt_promotion_box type=”none” align=”center” title=”پکیج آموزشی ۱۱۰۰ واژه جاوید” title_color=”#fff” button_text=”برای مشاهده محصول کلیک کنید” button_link=”https://www.seminarema.com/1100-words.html” width=”100″ target=”_blank” promotion_color=”#fff” promotion_background=”#4e9e41″ promotion_radius=”0px” button_color=”#fff” button_background=”#2e6b24″ button_background_hover=”#e81f2e” button_radius=”0px” ]شما به عنوان یک علاقمند به آموزش زبان انگلیسی می دانید که مهارت یادگیری زبان انگلیسی از اهمیت بالایی برخوردار است، اما اینکه از چه روشی می خواهید زبان انگلیسی را یادبگیرید مهم است![/yt_promotion_box]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.