0
02188915009

۹ گام برای اینکه تبدیل به یک سخنران خوب و حرفه ای شویم

سخنرانی

چگونه یک سخنران خوب و حرفه ای شویم ؟

هر یک از ما میتوانیم سخنران خوب و حرفه ای باشیم و طوری در جمع صحبت کنیم که بتوانیم دیگران را متقاعد و مسحور صحبت های خودمان کنیم . سخنرانی کردن مجموعه بزرگی است از فن بیان ، خوب سخن گفتن ، سخنوری و کاریزمای شخصیتی . که با توجه به چند نکته ظریف و کوچک میتوانیم تبدیل به یک سخنران موفق و حرفه ای شویم.

افرادی که قادر هستند در برابر مخاطبان زیادی صحبت کرده و به نحوی شایسته سخنرانی نمایند افرادی داناتر، باهوش تر، شایسته تر و اثرگذارتر از دیگران به نظر می آیند. شما زمانی که می ایستید و مقتدرانه شروع به صحبت می کنید، به نظر می رسد که آگاه تر و ماهرتر هستید و بیشتر از دیگران توانایی این را دارید که توجه دیگران را به سمت خود جلب نموده و آن ها را متقاعد نمایید. منبع

 

سخنرانی
سخنرانی

اینکه :

چطور فن بیان خوبی داشته باشیم و خوب صحبت کنیم و یا اینکه چطور جذاب صحبت کنیم را میتوانید همین الان در لینک های زیر بخوانید و در روزمرگی و کسب و کار خود از آن استفاده کنید .
حتما بخوانید : چطور فن بیان خوبی داشته باشیم
حتما بخوانید : چطور جذاب صحبت کنیم

در ادامه با سمینارما همراه باشید …

فن بیان

فن بیان یکی از قدیمی‌ترین و قدرتمندترین ابزارهایی است که افراد می‌توانند برای نفوذ در مخاطبان، ایجاد تغییر، قدرت دادن یا ضعیف کردن کسی یا چیزی از آن استفاده کنند. استفاده از این فن می‌تواند چالش برانگیز باشد. در آینده از شما درخواست خواهد شد تا در عروسی، جشن یا راه اندازی یک شعبه جدید از شرکت سخنرانی کنید. هر چیزی که باشد، مهم این است که سخنرانی خوبی داشته باشید.

سخنرانی
سخنرانی

مراحل کار

 1. اعتماد به نفس داشته باشید، هیچ کس دوست ندارد به کسی که عصبی است یا به نظر می‌رسد به چیزی که می‌خواهد بگوید باور ندارد گوش دهد.
 2. به چیزی که می‌گویید باور داشته باشید وگرنه هیچ کس آن را باور نخواهد کرد.
 3. در صورت امکان و هر چه سریعتر متن سخنرانی‌ را آماده کرده و از روی آن خوانده و حداقل ۷ بار قبل از اینکه آن را ارائه کنید با صدای بلند بخوانید.
 4. یک شخصیت متفاوتی برای خودتان در نظر داشته باشید، نه اینکه دیوانه‌وار رفتار کرده و پوشش عجیب و غریب داشته باشید. بهتر است روی صحنه و پشت تریبون متفاوت‌تر از وقتی که در شرکت هستید رفتار کنید. در سخنرانی همه چیز در اختیار شماست، همه باید به شما گوش کنند و می‌توانید هر کسی که می‌خواهید باشید.
 5. ظاهر و پوشش مرتبی داشته و خودتان را تمیز نگه دارید و از مدل مو و آرایش صورت نامتعارف پرهیز کنید.
 6. قبل از شروع سخنرانی نفس عمیقی کشیده، بعد شروع به صحبت کنید، داد نزنید، کلمات‌تان را مثل یک مسلسل شلیک نکنید. در عوض آنها را مثل یک منجنیق به آرامی به سمت مخاطبان پرتاب کنید.
 7. نفس بکشید، نفس کشیدن خیلی مهم است و اگر به اندازه کافی نفس نکشید، سرعت‌تان بالا رفته و حتی ممکن است از هوش بروید.
 8. ارتباط چشمی مناسبی برقرار کنید. این حالت می‌تواند به شکل مستقیم، رفت و برگشتی و خیره شدن به دور دست باشد.
 9. مواظب حرکات‌تان باشید، صاف بایستید، شل و ول نباشید، دست‌ها را در جیب نگذارید، بی قراری نکنید و با تریبون هم بازی نکنید.
سخنرانی
سخنرانی

منبع: wikihow

 

سوالات متداول :

چگونه یک سخنران خوب و حرفه ای شویم ؟

سخنرانی کردن مجموعه بزرگی است از فن بیان ، خوب سخن گفتن ، سخنوری و کاریزمای شخصیتی . که با توجه به چند نکته ظریف و کوچک میتوانیم تبدیل به یک سخنران موفق و حرفه ای شویم.

فن بیان در سخنرانی چیست ؟

فن بیان یکی از قدیمی‌ترین و قدرتمندترین ابزارهایی است که افراد می‌توانند برای نفوذ در مخاطبان، ایجاد تغییر، قدرت دادن یا ضعیف کردن کسی یا چیزی از آن استفاده کنند. استفاده از این فن می‌تواند چالش برانگیز باشد.

 

دیدگاه کاربران
 • رها مددی 30 فروردین 1401

  من زمان سخنرانی خیلی استرس میگیرم و صدام میلرزه چه راهکاری پیشنهاد میکنید ؟

  • ادمین 30 فروردین 1401

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در مقاله فوق ما به ۹ مورد برای اینکه شما بتوانید یک سخنرانی موفق داشته باشیم اشاره کرده ایم شما با رعایت این نکات میتوانید بدون استرس سخنرانی کنید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *