0
02188915009

فن متقاعد کردن دیگران

هنر و علم متقاعد کردن دیگران

نویسندگان یک کتاب با همین عنوان تلاش می کنند در این ویدیوی کوتاه نشان بدهند برای اینکه دیگران را متقاعد بکنیم چه چیزهایی لازم است. ما دوست داریم که فکر بکنیم که همیشه تصمیم گیری هایمان بر اساس فکر کردن به همه گزینه های ممکن است ولی امروزه به دلیل تعدد تصمیماتی که بایستی روزانه بگیریم، بسیاری از اوقات به حساب های سرانگشتی اکتفا می کنیم.

تلافی محبت

این به معنای آن است که اگر می خواهید دیگران را با خود همراه بکنید حتما در انجام یک رفتار مثبت پیش دستی بکنید. به علاوه زمینه این محبت کردن هم مهم است. در یک رستوران وقتی یک آب نبات نعنایی توسط گارسون برای مشتریان برده می شد انعام ۳درصد افزایش می یافت. وقتی دو تا آب نبات برده می شد ۱۶ درصد می شد. اما وقتی گفته می شد که برای شما مشتریان عزیز این هم دو آب نبات، ۲۴ درصد افزایش مشاهده می شد. پس، پیش زمینه رفتار محبت آمیز شما مهم است و شانس اینکه تلافی ببیند افزایش پیدا می کند.

اصل کم یابی

این اصل می گوید که برای اینکه دیگران را متقاعد بکنید که می بایست از سرویسی استفاده بکنند می بایست آن را کم یاب نشان بدهید. مثلا وقتی بریتیش ایرویز اعلام کرد پرواز کنکورد را متوقف خواهد کرد، فردایش فروش بلیط افزایش یافت چون به ناگهان این سرویس، کم یاب شده بود. شما بایستی بتوانید مزایا و معایب را به خوبی در اصل کم یابی تببین کنید.

اصل اتوریته

این اصل می گوید که ما در بیشتر اوقات به نظر متخصصین رجوع می کنیم. اما این متخصصین می بایست پیش از اینکه شما بخواهید متقاعد بشوید، به شما معرفی شده باشند. مثلا مراجعین به متخصصین تغذیه ای که مدرک پزشکی در مطب فرد قابل رویت باشد، وزن بیشتری کم می کنند. البته شما نمی توانید خودتان جلو بروید و بگویید چقدر آدم محشری هستید ولی می توانید یک کسی را اجیر بکنید که چنین بکند. جالب این است که مردم، حتی از اینکه فردی که معرفی تان می کند از شما نفع مالی ببرد یا با شما آشنا هم باشد چندان ناراحت نمی شوند.


[yt_heading style=”flat-green” align=”right” heading=”h3″ color=”#fff” width=”40″ size=”18″ margin=”20″ ] مقالات سخنرانی و فن بیان [/yt_heading]


ثابت قدمی

افراد دوست دارند که در اعمال و گفتارشان ثابت باشند. برای کسی که می خواهد افراد را متقاعد بکند بهتر است که اینگونه افراد را پیدا کند و در عین حال از ایشان یک جور تعهد کوچک اولیه بگیرد. این باعث می شود که فرد مستعد تر باشد برای ادامه دادن کاری که برایش خیلی دشوار نباشد. یک مطب پزشکی، تنها با درخواست اینکه مریض ها خودشان تاریخ بعدی که قرار هست بیایند را بروی کارت بنویسند، نرخ بدقولی و حاضر نشدن سر وقت را ۱۸ درصد کاهش داد.

اصل دوست داشتنی

مردم به کسی که دوست دارند بیشتر بله می گویند. کسانی که شبیه ما هستند و از ما تعریف می کنند و با ما اهداف مشترکی دارند. پیش از اینکه در یک گروه برای رسیدن به یک نظر متحد وارد شور بشوند درخواست بکنید که قبل ش با همدیگر آشنا بشوند و درباره خودشان به همدیگر بگویند. همین کار ساده باعث افزایش شانس موفقیت می شود

اصل اجماع

خصوصا در اوقاتی که اوضاع مبهم است، ما به رای عمومی گردن می گذاریم. در هتل ها می نویسند که لطفا حوله هایتان را برای کاهش ریختن شوینده به طبیعت، بیش از یک بار استفاده بکنید. این باعث می شود ۳۵ درصد افراد چنین بکنند. اما اگر (بدون دروغ گفتن) بنویسیم که ۷۵درصد افرادی که ۴ شب می مانند حوله شان را دوباره استفاده می کنند، ۲۴ درصد بالاتر می رود و اگر پیام را طوری بنویسند که بگویند «۷۵درصد افرادی که در این اتاق بوده اند حوله شان را دوباره استفاده کرده اند» اثر گذار ترین کار است که باعث ۳۳ درصد افزایش می شود.

[yt_promotion_box type=”none” align=”center” title=”پکیج آموزشی فن بیان و اصول سخنوری” title_color=”#fff” button_text=”برای مشاهده محصول کلیک کنید” button_link=”https://www.seminarema.com/fanebayan.html#yt-shortcode” width=”100″ target=”_blank” promotion_color=”#fff” promotion_background=”#4e9e41″ promotion_radius=”0px” button_color=”#fff” button_background=”#2e6b24″ button_background_hover=”#e81f2e” button_radius=”0px” ] سخنرانی در جمع برای اغلب افراد كار دشواری است. اگر مـی خـواهـیـد انـسـان موفـقی باشید، باید بر تكنیـكهـای فن بیان و مهارت های ارتباطی تسلط پیدا نموده و یا حداقل هنگام صـحبـت در یك جمع احساس راحتی كنید.  [/yt_promotion_box]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *