0
02188915009

پرسش کردن، راه دسترسی به اطلاعات ناخودآگاه

قدرت سوال

یکی از دلایل تفاوت انسانهای موفق و ناکام، کیفیت و نوع سوالاتی است که از خودشان می پرسند. سوالات، قدرتی دارند که افکار انسان را بر روی یک مورد خاص، متمرکز می کنند. ذهن انسان اکثر اوقات در حال گفتگو ( پرسش و پاسخ ) است، حتی زمانی که آرام هستیم.

قدرت سوالات جادویی یکی از مهمترین کارهای روزمره ی هر انسان موفقی است و کلا قدرت سوال پرسیدن یکی از مباحث مهم عرصه موفقیته، شاید یکی از پیچیده ترین مواردی که در دنیا وجود داره و انسان هر روز به پیچیگی بیشترش پی میبره، اون مورد مغز انسانه که اگه بخوان یک کامپیوتر رو طراحی کنن باید دو برابر بزرگترین ساختمون دنیا اونو بسازن . منبع 

به قول حافظ :

در اندرون من خسته دل ندانم کیست           که من خموشم و او در فغان و در غوغاست

یکی از دلایل شکست و بد بختی انسانها ، پرسیدن سوالات منفی و محدود کننده است. سوالاتی مانند : چرا افسرده ام؟ خدایا ، چرا کار پیدا نمی کنم؟ چرا اینقدر زندگی سخت است؟ این چه بلایی بود که به سر من آمد؟ و ….
انسانهای موفق از خودشان سوالات مثبت و با کیفیت عالی می پرسند. سوالاتی مانند : چگونه می توان موفق شد؟ چطور می توانم ثروتمند شوم؟ این رویداد چه تجربه مثبتی برایم دارد؟ و…
رسیدن به موفقیت ، مدیون پرسیدن سوالات مثبت و عالی به خصوص در لحظات سخت و حساس است.

موفقیت
موفقیت

تاثیر سوالات بر زندگی انسان

ضمیر ناخودآگاه به نوع کلمه توجه دارد ، وقتی می پرسید : ” چرا افسرده ام؟ ” ذهن بر روی کلمه ”افسردگی” متمرکز می شود و باعث افزایش آن می گردد. اما وقتی می پرسید : ”چگونه روحیه ام را شاد کنم؟” ناخودآگاه بر روی کلمه ”شادی” تمرکز کرده و باعث ازدیاد آن می شود .

زیرا

” سخن گفتن و اندیشیدن به هر چیزی باعث جذب و افزایش آن می شود .”

وقتی کلمه چرا را از اول هر سوالی مثلا (( چرا همیشه شکست می خورم؟ )) بردارید، جمله باقیمانده نشان دهنده باور شماست و اینکه باور دارید که همیشه شکست می خورید. حتی اگر این جمله درست هم نباشد. متاسفانه باور فعلی شماست که البته می توانید با تکرار عبارات تاکیدی و پرسش های مثبت، این باور را تغییر دهید. کامپیوتر را می توان ماکت کوچکی از ذهن انسان دانست. زمانی که از کامپیوتر سوالی می پرسید، او به جستجو می پردازد. آیا اگر شما به اتاق دیگری بروید، کامپیوتر از ادامه کار باز می ایستد؟ قطعا خیر. آنقدر به جستجو ادامه می دهد تا جواب سوال شما را به طور دقیق و کامل بیابد.

سوال پرسیدن
سوال پرسیدن
  • به قول معروف :

” عاقبت ، جوینده یابنده است .”

وقتی از خودتان نیز سوالی می پرسید و بعد مشغول کار دیگری می شوید، نا خودآگاه شما، مشغول فعالیت جهت یافتن جوابهای سوال شماست. مثلا وقتی می پرسید: خدایا چرا اینقدر بدبختم؟ ضمیر ناخودآگاه جهت یافتن جواب آن، به جستجوی تمام اطلاعات موجود در خودش می پردازد و تمام خاطرات و وقایع منفی را و هر اتفاقی که بویی از بدبختی داشته باشد ، دوباره زنده و بررسی می کند و همین جواب هاست که سازنده باور های شماست. باورهای ضعف ، مریضی ، بدبختی ، نتوانستن ، فقر و …. نتیجه تکرار این گونه پرسش هاست.

بخواهید که به شما داده خواهد شد، بگویید که برای شما باز خواهد شد، بجویید که خواهید یافت. انجیل

زندگی مانند آینه ای است که اندیشه های شما را به خودتان باز می گرداند. به قول مولانا:

این جهان کوه است و فعل ما ندا        سوی ما آید ، نداها را صدا

اکثر انسانها خواهان بهبود اوضاع و شرایط هستند، اما تمایلی به بهبود اندیشه هایشان نشان نمی دهند. شرایط و وقایع بیرونی دقیقا خودشان را با اندیشه ها و تصاویر ذهنی شما هما هنگ می کنند. اگر از وقایع و شرایط پیرامون خود ناراضی هستید، نحوه تفکرات خود را تغییر دهید.

  • آناتول فرانس می گوید:

(( همه بد بختی های ما از درون خود ما بر می خیزد و مسبب آنها خودمان هستیم و ما فکر می کنیم که آنها از بیرون می آیند، حال آنکه در درون خودمان و با زهن خودمان ساخته می شوند.))

  • به قول صائب :

از درون سیه توست جهان چون دوزخ        دل اگر تیره نباشد ، همه دنیاست بهشت

زندگی دقیقا همانگونه است که فکر می کنید و هر اندیشه ای به نوعی در زندگیتان ظاهر می شود.

زندگی زیباست ای زیبا پسند       زنده اندیشان به زیبایی رسند

آنقدر زیباست این بی بازگشت     کز برایش می توان از جان گذشت

اعتقاد به شعر فوق باعث شادی و موفقیت می شود و باور داشتن اشعار زیر باعث بدبختی و سختی زندگی:

زندگی قصه تلخی است که از آغازش     بس که آزرده شدم، چشم به پایان دارم

سختی و آسانی زندگی به نوع اندیشه های شما بستگی دارد.

پیامبر ( ص) می فرماید :

زندگی را آسان بگیرید، تا روزی تان افزایش یابد

در ادامه شما را به دیدن این ویدئو که در همین زمینه است دعوت می کنیم

فرشید پاکذات در این ویدئو در مورد دسترسی به اطلاعات ناخودآگاه و تاثیر آن در موفقیت صحبت کرده و نکاتی ارائه می دهد که می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.