0
02188915009

۵ توصیه مهم برای افزایش خلاقیت در کسب و کار

حلاقیت در دنیای کسب و کار تنها به ایده‌های جدید محدود نمی‌شود. خلاقیت عنصر مهم فرآیند حل مساله است. حتی اگر نابغه نباشید، می توانید از استراتژی های کسانی مثل ارسطو و انیشتین، برای تقویت قدرت خلاقیت و اداره ی بهتر زندگیتان استفاده کنید.

در این مقاله ۵ استراتژی مهم برایتان آورده ایم که شما را تشویق می کند تا به جای پروراندن فکرها و تصورات بیهوده، کارآمد و مفید فکر کنید تا راه حل مشکلاتتان را خودتان به دست آورید.

5 توصیه مهم برای افزایش خلاقیت در کسب و کار

در عصر اطلاعات، پیروزی فقط کاری های بزرگتر کردن ، نقدینگی بیشتر ترزیق کردن یا سخت‌ تر کار کردن از رقبا نیست. موفقیت کسب و کارها امروزه وابسته به کارآفرینی است که می‌تواند راه‌حل‌های خلاقانه‌تری برای حل مشکلات ارائه دهد. برای مثال، Uber یکی از راه‌حل‌های خلاقانه برای یکی از قدیمی‌ترین مشکلات، اینکه چطور از نقطه A به نقطه B برویم است.

Uber یک سرویس درخواست تاکسی (ماشین با راننده) است که به وسیله ی آن می توانید در اکثر کشورهای دنیا (به خصوص در شهرهای توریستی) از طریق تلفن همراه خودتان (اندروید و آی او اس) راننده اختصاصی درخواست کنید. این برنامه نزدیک ترین راننده به مکان شما را معرفی می کند. راننده معرفی شده به صورت کاملا اختصاصی در اختیار شما قرار می گیرد و در طول مدتی که به شما سرویس می دهد، ماشین را با نفر دیگری به اشتراک نمی گذارد. یکی از ویژگی های Uber این است که برای تسویه حساب به پول نقد نیاز ندارید و از طریق کارت اعتباری که قبلا در حساب خود در این سرویس معرفی کرده اید می توانید پرداخت خود را انجام دهید.

در کارم به عنوان یک مدرس ، کارآفرینان نسبتاً کمی هستند که می‌خواهند راه‌های قدیمی و از مد افتاده را یاد بگیرند. آنها می‌خواهند بدانند چطور می‌توانند با انجام کارهایی که دیگران انجام نمی‌دهند به پیروزی برسند و بهترین راه برای انجام این کار مواجه شدن با ایده‌هایی است که فرد دیگری در مورد آن فکر نکرده است.
خوشبختانه راه‌هایی هست که کارآفرینان می‌توانند خودشان و شرکت‌شان را خلاق‌تر کنند. اینجا پنج راه ارتقاء‌دهنده خلاقیت که هر کارآفرینی می‌تواند آن را اجرا کند عنوان شده است:

۱٫ متنوع باشید

ضرب المثلی وجود دارد که می‌گویند چند سر بهتر از یک سر است . افسانه نابغه‌های خلاق و تنها، در اغلب موارد تنها یک افسانه است. تیم‌هایی با ویژگی‌های شخصیتی متنوع از افراد تنها بیشتر  می‌توانند خلاق‌تر باشند، به این خاطر که چند مغز به طور طبیعی ایده‌های بیشتری نسبت به یک مغز تولید می‌کنند. البته میزان زیاد ایده اشتباهاتی هم در پی دارد که میتواند باعث آسیب شود. برای خلاقیت بیشتر، افراد تیم‌ شما باید افرادی با مهارت‌ها، استعدا‌ها و زمینه‌های مختلف باشند البته با ارزش‌ها و انگیزه‌های یکسان.

۲٫ استراحت کنید.

کار کردن سخت و مداوم بر سر یک مسئله احتمال دستیابی به موفقیت را نسبت به زمانی که تلاش مداوم شما همراه با وقفه‌هایی برای استراحت کاهش می دهد. تحقیقات نشان داده افرادی که قدم می‌زنند با ایده‌های بیشتر و بهتری نسبت به زمانی که ثابت هستند مواجه می‌شوند. و مراقبه را از یاد نبرید. تمرین تمرکز حواس به طور منظم ارتباط مستقیمی با افزایش خلاقیت دارد.


شاید از این مقاله خوشتان بیاد : ۱۰ مهارت ارتباطی که هر کارآفرینی باید داشته باشد


۳٫ فشار زمان را کاهش دهید.

اگرچه نیاز ، مادر اختراع است ولی به این معنا نخواهد بود که مردم فقط در شرایط بحرانی خلاق شوند. در واقع، ضرب‌العجل‌ها باعث کاهش خلاقیت افراد می‌شوند. اما ممکن است مواقعی مجبور به خلاق بودن باشید، وقتی به صورت ۱۱ ساعته کار میکنید ، اگر زمانی از آن را در یک محیط آرام باشید ، تحت فشار نیستید و در بهترین حالت خلاق خود خواهید بود.

 

۴٫ صحنه را عوض کنید

در بعضی از مواقع یک کارآفرین در جلسات مشاوره درخواست می‌کند تا درباره ارزش جلسات تولید ایده‌های یک روزه صحبت کنم. نظر من این است که این کار می‌تواند باعث تحریک خلاقیت شود، مخصوصاً اگر خارج از ساختمان باشد. تغییر محیط فیزیکی جلسات کمک معناداری به خلاقیت می‌کند.

۵٫ شکست را در آغوش بگیرید.

یکی از بهترین فرهنگ‌های سازمانی برای رشد خلاقیت فعالیت به نوعی است که در آن مشکلی در مواجه شدن با شکست نباشد. به عبارت دیگر، افراد خلاق وقتی با بازخورد های ناخواسته و جدید مواجه می‌شوند باید احساس امنیت کنند. یعنی کارمندانی که با شکست مواجه می‌شوند را نباید مجازات کرد بلکه باید به آنها پاداش داد.

منبع : entrepreneur

اگر به دنبال افزایش کسب درآمد و کارآفرینی هستید، به شما توصیه میکنم فرصت را از دست ندید و سه نوشته زیر را همین الان بخوانید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.