0
02188915009

۶ توصیه مهم برای ایجاد و حفظ انگیزه در مسیر کارآفرینی

در هر داستان موفق کارآفرینان، زمان‌هایی که عقب‌ نشینی کرده، شانس‌ها را از دست داده و انگیزه‌تان را از دست می‌دهید. به استیو جابز که از شرکت خودش اخراج شد فکر کنید. یا مارک زاکربرگ که از هاروارد ترک تحصیل کرد و با رویای تغییر به سمت دره سیلیکون ولی رفت .

در اینجا پیشنهاداتی برای حفظ انگیزه‌تان داریم در ادامه با سمینارما همراه باشید‌:

6 توصیه مهم برای ایجاد و حفظ انگیزه در مسیر کارآفرینی

۱٫ هشیار باشید و وضعیت جسمانی‌تان را بازیابی کنید.

وقتی ذهنمان با استرس درگیر است تمایل داریم بدنمان را از یاد ببریم. امّا حفظ آمادگی جسمانی برای سلامتی به طور مداوم برای کارآفرینان ضروری است، مخصوصاً وقتی با چالش‌ها مواجه می‌شوند. در کلاس یوگا شرکت کنید. در یک اتاق آرام نشسته و مراقبه کنید. در پارک یا کنار دریا پیاده روی  آهسته انجام دهید. نکته این است که کاری انجام دهید تا اندروفین در بدنتان جریان پیدا کرده،تا این کار باعث پاک شدن ذهن و کسب انرژی مجددتان شود. به قول معروف : “گاهی اوقات برای اینکه سرعت ‌تان را افزایش دهید مجبورید آن را کاهش دهید.” به سلامتی خودتان اهمیت دهید در طولانی مدت از آن سود خواهید برد.

۲٫ داستان بخوانید

برای ساعاتی دست از کار و فعالیت برداشته و یک کتاب داستان خوب بخوانید. همینطور که جامعه به سمت فضاهای مجازی و محتوای دیجیتال پیش می‌رود، مزایای داستان برای کارآفرینان هرچه بیشتر کشف می‌شود. بعد از خواندن داستان، افراد درک بهتر، تمرکز بالاتر و مواجهه با موانع را از طریق راه‌های جدید را یاد می‌گیرند. خواندن، مثل ورزش کردن، به ما کمک می کند تا به روشی غیر مستقیم ذهن خود را بازسازی کنیم . خواندن داستان به ما کمک می‌کند که از گود بیرون بیاییم و با نگاه از بیرون به وضعیت کنونی با چالش‌هایمان به طور موثرتری روبرو شویم و قابل لمس نیست که شاید اشاره درست به یک شخصیت یا رمان محبوب مشتری ممکن است روزی باعث انعقاد قرارداد شود.

۳٫ از رهبرانی که خودشان انجام داده‌اند پیروی کنید.

چیزی مثل گفته ی  ” من این کار را انجام دادم پس تو هم می‌توانی آن را انجام دهی” امیدوار کننده تر نیست. دنیای کارآفرینی پر از داستان‌های فاجعه‌بار و موفقیت آمیز است که الهام‌بخش کسب و کارهای جدید است. به نکاتی که در این داستان های وجود دارد توجه کنید  و از آنها یاد بگیرید. سعی کنید از این راهنمایی‌ها که کارآفرینان موفق برای عبور از سختی ها در هنگام گرفتاری‌ها امتحان کرده‌اند استفاده کنید . می‌توانید زندگی‌نامه این رهبران را بررسی کرده یا در یوتیوب یا هر فضای مجازی دیگری به دنبال مصاحبه‌ها و سخنرانی‌های آنها باشید. هر چه می‌توانید از تجربیات دیگران استفاده کنید تا شانس موفقیت‌تان را در آینده افزایش دهید.

۴٫ با اساتید و راهنمایتان صحبت کنید

اکثر افراد مشورت دادن را دوست دارند، پس از این خصوصیت انسان ها استفاده تمام و کمال را ببرید . به اساتید خود به عنوان یک هیئت مدیره شخصی از مشاورین نگاه کنید که می‌توانید به طور مداوم به دنبال پشتیبانی و راهنمایی از آنها باشید. بعضی از آنها ممکن است قادر به حمایت های مهمی  به صورت سرمایه‌گذاری و معرفی به افراد تاثیرگذار باشند. آنها فرصتی برای افزایش نتایج و گسترش ایده های شما هستند.

 

۵٫٫ بنویسید

به صورت وبلاگ یا یک سایت شخصی، اگر توجه کنید برخی از مدیران  و کارآفرینان در زمینه ثبت تجربیات‌شان در مسیر موفقیت‌هایشان فعال هستند. برخی از آنها در تبدیل تجربیات‌شان به یک رمان پرفروش بسیار موفق بوده‌اند. بیل گیتس و ریچارد برانسون تنها دو نمونه از این افراد هستند. از نوشتن به عنوان راهی برای تحلیل برنامه‌ها، استراتژی های خود استفاده کنید. اگرچه پیدا کردن زمان برای نوشتن سخت است اما آن را در روز کاری‌تان برنامه‌ریزی کنید(حداقل ۱۵ دقیقه)، چون در پایان نتیجه ای مفید به دست می آید .

۶٫آرام باشید و کار خودتان را انجام دهید.

مسیر موفقیت کارآفرینانه هرگز یک خط مستقیم نبوده. مسیری پرپیچ و خم و پر از دست انداز و سرعت گیر و همه نوع موانعی است. در لحظات سخت ، گاهی اوقات نیاز به توقف و ارزیابی مجدد برای این که چطور با چالش‌هاش کوچک روبرو شوید دارید.

دوست عزیز من  به خاطر داشته باشید که شما به خاطر دلایل خوبی در اینجا هستید. موفقیتی که به دنبالش هستید به زودی نصیب‌تان خواهد شد.

منبع : success

اگر به دنبال افزایش کسب درآمد و کارآفرینی هستید، به شما توصیه میکنم فرصت را از دست ندید و سه نوشته زیر را همین الان بخوانید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.