0
02188915009

استفاده از دیکشنری در یادگیری زبان انگلیسی

استفاده از دیکشنری در یادگیری زبان

یادگیری زبان انگلیسی

شما برای یادگیری زبان انگلیسی نیاز به یک دیکشنری دارید. بيشتر افرادی که برای خريد يک ديکشنری به کتابفروشی می روند اولين ديکشنری را که می بینند خريداری می کنند. ولی این کار آنها یک اشتباه بزرگ است. خرید یک دیکشنری مفید بسیار مهم است. آيا اين بهتر نيست که از ابتدا يک ديکشنری خوب تهيه کنيد؟

اگر که شما نیز از علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی هستید حتما می دانید که دیکشنری (فرهنگ لغت) از همراهان همیشگی شماست تا همواره بتوانند با بررسی نوشتار، تلفظ و معنای کلماتی مورد نظرشان سطح زبان انگلیسی خود را تقویت کرده و مهارت های اصلی زبان انگلیسی یعنی نوشتار، گفتار، خواندن و شنیداری خود را ارتقاء داده و در مکالمات زبان انگلیسی خود را به سطح مطلوبی برسانید. منبع

دیکشنری
دیکشنری

خريد يک ديکشنری خوب بسيار مهم است

يک ديکشنری خوب راهنمای شما در مسير یادگیری زبان انگلیسی خواهد بود، چرا که به شما لغت های جديد، نحوه ی تلفظ صحيح واژه ها و چگونگی به کار بردن آنها را خواهد آموخت. زبان آموزان موفق همیشه از ديکشنری ها استفاده می کنند: هنگام مطالعه ی کتاب، در کلاس‌های زبان انگلیسی، هنگام نوشتن ايميل، هنگام انجام تکاليف، هنگام جستجو در اينترنت و ….

اولين، مهمترين و در عين حال آسان ‌ترين گام شما در راه آموزش زبان انگليسی استفاده از یک دیکشنری مناسب است. برای خريد يک ديکشنری نسبت به هزینه ای که صرف کلاس هاس زبان می کنید، به پول زيادی احتياج نداريد. خريد يک ديکشنری برای شما مقداری هزينه در بر خواهد داشت و اين چيز خوبی است، وقتی شما در راه یادگیری زبان انگلیسی، هزینه ای پرداخت می کنید در واقع انگيزه تان را برای تداوم آن دو چندان می کنيد.

دیکشنری
دیکشنری

ویژگی های یک دیکشنری مفید و کارآمد چیست؟

يک ديکشنری خوب بايد:

 • انگليسی به انگليسی باشد.
 • تلفظ هر کلمه را با علائم فونتيک نشان دهد.
 • براى هر لغت يک يا چند جمله نمونه ذکر کند.

هنگاميکه صحبت از ديکشنری به ميان می آيد، افـراد اغلب بـه يک ديکشنری دو زبانه، مثلاً انگليسی به فارسی، فکر می کنند. بهترين ديکشنری براي زبان‌آموزها، ديکشنري تکک زبانه يا انگليسی به انگليسی است نه دیکشنری دوزبانه! البته منظور ما اين نيست که نبايد از ديکشنری انگليسی به فارسی استفاده کنيد، بلکه منظور اين است که تأکيد اصلی شما بايد روی ديکشنری انگليسی به انگليسی و تک زبانه باشد. در اينجا به بيان ويژگی های يک ديکشنری انگليسی به انگليسی می پردازيم:
در يک ديکشنری انگليسی به انگليسی کلمات ترجمه نشده اند، بلکه به زبان انگليسی توضيح داده شده‌اند، پس استفاده ی منظم و مکرر از اين نوع ديکشنری ها باعث می شود گرامر و لغات را هم بخاطر بسپاريد. فایده ی دیگر آنها اين است که هنگاميکه يک لغت را در ديکشنری جستجو می کنيد ممکن است با کلمات تازه تری مواجه شويد و بدين ترتيب در يک زمان چند لغت را فرا بگيريد.

دیکشنری
دیکشنری

بطور کلی يک ديکشنری خوب و مناسب بايد اطلاعات زير را به شما برساند:

 • توضيح معنی هر لغت به انگليسی
 • تلفظ صحيح لغت از طريق علائم فونتيک.
 • نوع کلمه (کلمه صفت، فعل، قيد، اسم و…) کدام است.
 • ويژگی های دستوری يا گرامری كلمه (مثلاً قسمتهای دوم و سوم فعل، قابل شمارش يا غيرقابل شمارش بودن يک اسم و…)
 • ترتيب قرارگيری لغات
 • جملات نمونه برای هر لغت، جملات نمونه داشته باشد.
 • کلمات هم معنی و متضاد
 • بايد هر دو تلفظ آمريکايی و بريتانيايی را داشته باشد.

توضيح معنی هر لغت بايد نحوه ی به کار بردن لغت ها را برای شما بيان کند. بطور کلی تعاريف طولانی تر بهتر هستند، زیرا اطلاعات بيشتری را انتقال می دهند.
متداول ترين اصطلاحات و افعال چند قسمتی را هم آورده شده باشد.
گاهی يک تصوير را می توانيد بهتر از يک تعريف درک کنيد پس دیکشنری مناسب می تواند تصاویر مناسب هم داشته باشد.

دیکشنری
دیکشنری

شما به عنوان یک علاقمند به آموزش زبان انگلیسی می دانید که مهارت یادگیری زبان انگلیسی از اهمیت بالایی برخوردار است، اما اینکه از چه روشی می خواهید زبان انگلیسی را یادبگیرید مهم است!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.