0
02188915009

مشکلات اصلی پيش روی زبان آموزان

زبان آموز برای یادگیری زبان چه مشکلاتی پیش رو دارد؟ چگونه می تواند زبان انگلیسی را فرا بگیرد و به انگلیسی ارتباط برقرار کند؟ جواب سوالات شما درباره مشکلات یادگیری زبان در این مقاله است. هیجان و انگیزه برای یادگیری ایجاد کنید. همه زبان‌آموزان دوست دارند که به خوبی انگليسی صحبت کنند. آنها از اين فکر که قادر باشند به صورت روان صحبت کنند و به انگليسی ارتباط برقرار کنند به هيجان می آيند. اما معمولاً توجهی به خود فرآيند آموزشی ندارند.

در نظر بيشتر زبان‌آموزان، یادگیری زبان انگليسی اجبار است (مجبور به انجام آن هستنـد، ولی ميلی به آن ندارنـد.) آنهـا در فراگيری زبان انگليسی هيچ لذتی نمی بينند. بيشتر زبان‌آموزان دوست دارند که انگليسی صحبت کنند ولی دوست ندارند به فراگيری زبان انگليسی مشغول باشند . اين اولين و مهمترين مشکلی است که پيش روی زبان آموز قرار دارد، کسی که تمايل به فراگيری نـدارد، آن را بـه خوبی فرا نخواهد گرفت. اگـر شما یادگیری زبان انگلیسی را دوست نداشتـه باشيـد، زبان انگلیسی هم شما را دوست نخواهد داشت!

اگر میخواهيد زبان‌آموز موفقی باشيد، لازم است فرآيند آموزش را هم دوست داشته باشيد. لازم است زمانی که صرف یادگیری زبان انگليسی مي‌کنيد، به عنوان وقت تفريح و استراحت خود به حساب آوريد. به عنوان مثال، شما بايد از موارد زير لذت ببريد:

خواندن جملات انگليسی و فکر کردن درباره ساختار آنها

یادگیری گرامر برای بکارگیری صحیح لغات و کلمات در جملات انگلیسی

فراگيری انواع لغات جديد از يک ديکشنری

نوشتن جملات انگليسی درست و صحيح با کمک گرفتن از ديکشنری، کتاب گرامر و البته اينترنت

تمرين تلفظ اصوات و تمام کلمات انگليسی

فراگيری زبان باید برای شما يک تفريح به حساب بيايد. شما بايد خود را يک «زبان‌آموز» قلمداد کنيد یعنی کسی که فراگيری زبان انگليسی را به عنوان يکی از فعاليت‌های مورد علاقه‌اش انتخاب کرده است.

 

ایجاد تغییرات در زندگی، تصميم گرفتن برای یادگیری زبان انگليسی نيازمند ايجاد تغييراتی در زندگی مي‌باشد. به عنوان مثال تصميم مي‌گيريد که هر روز ۳۰ دقيقه براي خواندن يک کتاب انگليسي وقت بگذاريد. ايجاد يک تغيير کوچک ولي دائمي در زندگي راحت نيست، مخصوصاً اگر فراگيري زبان «سرگرم کننده» به نظر نرسد. زبان‌آموزان بايد به خاطر داشته باشند که اگر حتی روزی ۱۵ دقيقه به مطالعه زبان انگليسی بپردازند، نتيجه بهتری می گيرند تا اينکه مثلاً هر يک ماه يکبار، يک روز کامل را به اين کار اختصاص دهند.
اگر چه ايجاد اولين تغيير، کار دشواري است، اما ايجاد تغييرات بعدی سخت است. بسياری از زبان‌آموزان اولين گام را برمی دارند (مثلاً مطالعه روزانه يک کتاب انگلیسی) و متوقف می شوند. آنها خود را درگير فعاليت‌هاي «انگليسی ساز» نمی کنند.
يک زبان‌آموز خوب مجموعه ای از فعاليت ها (خواندن متن، تماشای برنامه‌های زبان اصلی و …) را در اختيار دارد و هر کدام را بر اساس حال و هوی خودش انتخاب می کند. يک فعاليت به خودی خود کافی نيست، زيرا اولاً خسته کننده می شود و ثانياً طيفی از مهارتهای زبان ارائه می دهد که نوعاً بسيار محدود است. به عنوان مثال خواندن متون انگليسی نمی تواند تلفظ شما را تقويت کند، اگر چه می تواند گرامر، دايره لغت و مهارتهای نوشتاری و درک مطلب شما را تقويت کند.

[yt_promotion_box type=”none” align=”center” title=”پکیج آموزشی ۱۱۰۰ واژه جاوید” title_color=”#fff” button_text=”برای مشاهده محصول کلیک کنید” button_link=”https://www.seminarema.com/1100-words.html” width=”100″ target=”_blank” promotion_color=”#fff” promotion_background=”#4e9e41″ promotion_radius=”0px” button_color=”#fff” button_background=”#2e6b24″ button_background_hover=”#e81f2e” button_radius=”0px” ]شما به عنوان یک علاقمند به آموزش زبان انگلیسی می دانید که مهارت یادگیری زبان انگلیسی از اهمیت بالایی برخوردار است، اما اینکه از چه روشی می خواهید زبان انگلیسی را یادبگیرید مهم است![/yt_promotion_box]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *