0
02143000313

مردان را با توجه به این نشانه‌های رفتاری با دیگران بشناسید

شناخت مردان به کمک راه‌های گوناگون از جمله به کمک بررسی نحوه تعامل آنها با دیگران ممکن است. روشی که مردان در رفتار با همسر، بچه‌ها، خدمتکاران و دشمنانشان استفاده می‌کنند در تعیین ویژگی‌های شخصیتی آنان از اهمیت بالایی برخوردار است.

مردان را با توجه به این نشانه‌های رفتاری با دیگران بشناسید

تفکر عمومی جامعه اینگونه است که افراد دوست دارند مردان را با نگاه به دارایی‌ها و دستاوردهایشان قضاوت کنند. در این نگاه خانه، خودرو، عناوین شغلی و ثروت آقایان ابزاریست که دیگران می‌توانند به کمک آنها، مردان را قضاوت کنند. این در حالیست که دارایی و دستاوردهای یک مرد تنها می‌تواند قسمتی از ویژگی‌های او را نمایان کند. یکی از بهترین راه‌ها برای شناسایی مردان، توجه به نحوه برخورد و صحبت آنان با دیگر افراد است.

 

شناخت مردان از روی نحوه صحبت کردن آنها

 

در این مقاله ۴ گروه از مردان را بررسی می‌کنیم و تعیین می‌کنیم نحوه ارتباطات آنان چگونه ویژگی‌های شخصیتشان را بروز می‌دهد. من این نشانه‌ها را سرنخ‌های ظریف می‌نامم چرا که به راحتی فراموش می‌شوند، اما در واقع هرکدام از آن‌ها یک نشانه بسیار جامع برای شناخت مردان هستند. این نشانه‌ها نه تنها برای شناسایی شخصیت آقایان مهم است بلکه می‌تواند برای شناخت خودمان نیز مفید باشد.

 

۱- شناخت مردان از نحوه برخورد آنها با همسرشان

چند ماه پیش به همراه دوستم برای صرف شام به رستوران رفتیم. در بین غذا خوردنمان همسر دوستم تماس گرفت و متأسفانه نشنیدن مکالمه آنان غیر ممکن بود. می‌توانم بگویم که دوستم به شدت از دست همسرش عصبانی به نظر می‌رسید. نحوه صحبت کردنش نشان می‌داد که نمی‌خواهد با همسرش صحبت کند و در حال آزار دادن اوست. بدون شک همه ما انسان‌ها دچار اختلاف نظرها و سوء تفاهماتی با همسرمان در جمع می‌شویم اما بین یک اختلاف موقتی و دشمنی مداوم و تحقیر مکرر همسر تفاوت بسیار زیادی وجود دارد. از این رو، درباره مردانی که بدون حضور همسرشان او را در جمع تحقیر می‌کنند بسیار محتاط باشید. به خاطر دارم یک بار سخنرانی با هزینه‌ها و خرج‌های همسرش شوخی می‌کرد و باعث شد ذهنیتی که من از این سخنران داشتم نابود شود! اگر مردی نتواند در مهم‌ترین رابطه زندگی‌اش قابل اعتماد باشد، در هیچ موضوع دیگری نمی‌تواند صداقت داشته باشد و نمی‌توان به او اعتماد کرد.

 

۲- شناختن مردان از نحوه برخورد با فرزندان

یک مرد رابطه بسیار حیاتی با فرزندش دارد و این رابطه به راحتی می‌تواند تحت الشعاع قرار گیرد. متأسفانه همه ما پدران و البته مادرانی را دیده‌ایم که کودکشان را در جمع به خاطر کوچکترین مسائل تحقیر می‌کنند. در واقع یک مرد چگونه باید با کودکش برخورد کند و چرا از این موضوع می‌توان ویژگی‌های شخصیتی یک مرد را شناسایی کرد؟ همه ما باید با فرزندانمان با احترام و عشق صحبت کنیم. شکی نیست که ما باید یک ناظم خوب باشیم و باید اشکالات فرزندمان را تصحیح کنیم. بسیاری از اوقات این تجارب، تلخ و ناراحت کننده هستند اما با این وجود چنین اعمالی نیز باید با عشق و احترام صورت بگیرد.

 

از این رفتار به عنوان یک آزمون شخصیت یاد می‌کنیم چرا که عصبانیت و خشونت با کودکان بسیار آسان است و کنترل خود و استفاده از روشی صحیح در برخورد با کودکان است که تفاوت‌ها را رقم می‌زند. البته همه ما ممکن است گاهی دچار اشتباه شویم اما شما به عنوان یک مرد باید بتوانید از قدرتی که به عنوان پدر در دست شماست برای ابراز عشق و مراقبت از فرزندانتان بهره گیرید. البته منظور از عشق گاهی این است که شما به عنوان پدر باید برای جلوگیری از مشکلات بزرگ سخت‌گیری کنید اما این سخت‌گیری‌ها باید با احترام و با رفتار مناسب باشد.

 

۳- شناخت مردان از نحوه رفتارشان با خدمتکاران

سریع‌ترین راه برای شناختن مردان بررسی نحوه برخورد آنها با کسانی است که به او به نحوی خدمت می‌کنند. نحوه برخورد یک مرد با دست فروشان، گارسون‌ها در رستوران، و به طور کلی کسانی که مشغول ارائه خدمات به دیگران هستند، نشان دهنده شخصیت فرد و نیز میزان قابل اعتماد بودن او است. همسر من برای مدتی در یک خرده فروشی کار می‌کرد. گاهی اوقات خاطراتی را که از رفتار زشت مشتریانش در آن زمان تعریف می‌کند، باعث شگفت‌زدگی من می‌شود. بسیاری از این افراد مردانی بوده اند که به ظاهر افرادی قدرتمند به نظر می‌رسیدند اما در باطن افرادی کاملا غیر مطمئن بوده و فکر می‌کردند باید با دیگران بد رفتار کنند تا حال بهتری داشته باشند. مردی که قابل اعتماد باشد نیازی به تحقیر دیگران ندارد حتی اگر دیگران افرادی با موقعیت پایین‌تر باشند. چنین مردی می‌داند هرکسی و در هر موقعیتی قابل احترام است و زندگی هر کسی داستان ارزشمندی برای شنیدن دارد.

 

۴- شناخت مردان از طرز رفتارشان با دشمنانشان

هر مردی می‌تواند با کسانی دشمنی داشته باشد یعنی کسانی که او را دوست ندارند و کسانی که مخالف او هستند. هرکسی می‌تواند در مواردی با افراد دیگر دچار نزاع شود اما فقط افراد خویشتن دار هستند که زبانشان را در مواجهه با چنین شرایطی نگه می‌دارند.‌ این مورد را به خصوص در شبکه‌های اجتماعی به وفور می‌توان دید. افراد در شبکه‌های اجتماعی کامنت‌هایی می‌گذارند که بدون شک رو در روی افراد نمی‌توانند همان عبارات را به کار برند. گاهی این افراد درباره موضوعی عصبانی هستند و با کلامشان نشان می‌دهند که قدرت کنترل خشم و عصبانیت خودشان را ندارند.

 

من اعتراف می‌کنم که گاهی از کوره در رفته ام و چیزهایی نوشته و یا گفته ام که حاصل عصبانیت بوده و مناسب نبوده اند. بسیاری اوقات در محل کارم ایمیلی را از روی عصبانیت ارسال کرده ام و لحظاتی بعد از آن فهمیده‌ام که چقدر تند بوده است و می‌فهمم که باید کمی صبر می‌کردم تا خشمم فروکش کند و سپس جواب می‌دادم. به همین خاطر به دفتر همکارم رفتم و از او معذرت‌خواهی کرده ام.

 

شما هم شاید دچار اشتباهات مشابهی شده باشد. بدون شک همه از فکر کردن پیش از اقدام به صحبت نفع خواهیم برد. این فکر کردن قدرت کنترل و خودداری ما را افزایش می‌دهد و همانطور که آبراهام لینکلن بسیار هوشمندانه گفت، بهتر است ساکت باشید و به نظر احمق بیایید تا این که حرفی بزنید و تمام تردیدها را از بین ببرید.

 

چه راه‌هایی برای شناخت مردان می‌شناسید؟ دیدگاه‌های خود را با مخاطبان ستاره درمیان بگذارید.

 

منبع: مجله اینترنتی ستاره ها

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *