0
02143000313

نقشه راه اعتمادسازی: تقویت کننده ها و تخریب کننده های زبانی (گام هفتم)

همانطور که این ایده ها را معرفی می کنم، ببینید کدام یک ازاین ۱۰ نکته می تواند به تیم مجازی شما در اعتمادسازی کمک کند. موضوعات مختلفی را به بحث بگذارید. مشکلات موقعیت زمانی را با هم به اشتراک بگذارید. روندهای برقراری ارتباط را استاندارد کنید. فضای مجازی تیمی برای پروژه ها و اسناد درست کنید. اهداف، نقش ها و انتظارات را شفاف کنید. متصل کننده باشید. قدرت را دست به دست کنید.
اغلب اوقات در ارتباط باشید. راه ارتباطی مناسبی را انتخاب کنید. قابل اعتماد باشید. به آنچه وعده می دهید، عمل کنید. ببینید میلو و تیمش در جلسه شان چگونه از این ده نکته استفاده می کنند. 

  نقشه راه اعتمادسازی گام هفتم

[yt_heading style=”modern-1-orange” align=”right” heading=”h3″ color=”#A5A8E8″ width=”100″ size=”20″ margin=”20″ ]نکاتی که می تواند به تیم مجازی شما در اعتمادسازی کمک کند[/yt_heading] 

 •  سلام، چطوری؟
 • عکس جدیدی که از سگت گذاشتی رو دیدم.
 • خیلی دوست داشتنیه.
 • از چه نوعه؟
 • اون واقعا یه دو نژادیه ولی خیلی باهوشه.
 • دوبره داری راجع به من حرف میزنی؟
 • باهوش، درسته؟
 • خب باشه. شاید اون من نیستم.
 • سلام به همه. من اومدم.
 • کیا هستن؟
 • سلام لیو. همممون هستیم.
 • چطوری؟
 • خوبم.
 • کمی خوابم میاد.
 • آره. متاسفم که این موقع مزاحمت میشم.
 • الان اونجا چه زمانیه؟ فکر کنم ۳ صبح باشه.
 • ۳ صبح.
 • عیبی نداره.
 • شما هفته قبل نصف شب برای تماس ما بیدار بودید. حالا نوبت منه.
 • تازه ببجینگ ارزششو داره و من غذاهای خیلی خوبی تا حالا خوردم.
 • آره. راستی یادم افتاد که باید اسم اون کافه ای رو که
 • بهم گفتی خیلی دوست داری بهم بگی.
 • وای پسر، اون خیلی خوب بود.
 • آره مثل یه سوراخ موش بود که باید عکسشو برات بفرستم.
 • عالیه، ممنون.
 • عالیه. خب فکر کنم باید شروع کنیم.
 • همونطور که بحث کردیم، آریا در چند هفته آینده که به بررسی راهکار عملکرد میپردازیم، رهبری را به عهده خواهد داشت.
 • زیرا او به خوبی این وضوع را پیگیری کرده.
 • آری میخواهی شروع کنی ؟ برامون بیشتر بگو.
 • حتما.
 • ممنون میلو.

رجی، ایمیلتو با اون شماره های صورت حساب دیدم و اونها رو در یک فایل اکسل به نام صورتحساب وارد کردم.آنچه باید تصمیم بگیریم اینه که.خب بچه ها. کارتون عالیه.این آخرین برنامه کاریمان بود.قبل از این که بریم بگذارید چک کنم.من نوشته ام که چه کاری توسط چه کسی در چه زمانی انجام می شود.

میلو، رجی، لو و آریا چند تا از بهترین روش های اعتمادسازی در تیم مجازی را استفاده کردند. آنها اول در مورد موضوعات گوناگونی صحبت کردند تا اعتمادسازی کنند.

شاید وقت نداشته باشیم زیاد چت کنیم، اما همین مکالمات کوچک هم بسیار موثرند. میلو مکالمات کوتاه را هنگام وارد شدن افراد به چت ترغیب کرد. آنها مشکلات موقعیت زمانی را با هم به اشتراک گذاشتند. این تیم شماره های تماس، زمانهای جلسه و روندهای بعدی را استاندارد کرده است. قابلیت پیش بینی نوعی اعتماد است. پس ارتباط های قابل پیش بینی داشته باشید. من یکبار در یک تیم مجازی خدمت میکردم که در آن شماره تماس را هر بار تغییر می دادیم. برای همین افراد همیشه سرگردان بودند، دیر به جلسه می آمدند و گاهی حتی از جلسه جا می ماندند زیرا دستورالعمل ها شفاف نبودند. علاوه بر فضای مجازی برای اسناد مرتبط با پروژه هایتان، فضایی هم برای حرف های شخصی و جالب ایجاد کنید. عکسی دسته جمعی از افراد تیم برای گروه بگذارید. هر نفر از خودش عکس بگیر د و بفرستد تا آنها را کنار هم قرار دهید. یک صفحه مربوط به اطلاعات شخصی جالب در مورد هر عضو داشته باشید که اعضا آن را پس از شروع کار تکمیل می کنند.

 

سعی کنید یک چت روم خصوصی داشته باشید تا جایگزین مکالمات کوتاه شما شود. در تیم های رو در رو فرصت های زیادی برای شفاف سازی نقش ها و انتظارات داریم. ما آنچه را که دیگران دارند رویش کار می کنند، می بینیم و می شنویم. پس اگر همپوشانی در کارمان وجود داشته باشد، می فهمیم. در تیم های مجازی باید سخت تر کار کنیم تا اهداف و انتظارات مشخص شوند. وقتی اهداف شفاف هستند، ما بعدا غمگین و ناامید نمی شویم. توجه کردید آریا چطور جلسه را با شفاف سازی اقدامات بعدی هر فرد به انمام رساند؟ 

 

در تیم مجازیتان متصل کننده افراد به هم باشید. وقتی میلورجی و لو را در رابطه با رستوران به هم متصل کرد، آن دو شروع به برقراری ارتباط کردند، که این کار به ایجاد اعتماد می انجامد. قدرت را به اشتراک بگذارید و بگردانید.
مدیر گروهی که هر جلسه را هدایت می کند، تصمیم نهایی را می گیرد، و بیشتر اوقات قدرت را در دست دارد، در تیم های حضوری عادی است. اما تیم های مجازی از این لحاظ بسیار متفاوت هستند. از افرادمختلف بخواهید که هدایت تیم را در قسمتهای مختلف پروژه بر عهده بگیرند. برقراری ارتباط مداوم مسلما مهم است، اما در تیم های مجازی به صورت طبیعی و خودکار اتفاق نمی افتد.
پس شاید لازم باشد خودتان این کار را انجام دهید. آیا حد اقل چند بار در هفته با افراد صحبت کرده اید؟

[yt_heading style=”modern-1-orange” align=”right” heading=”h3″ color=”#A5A8E8″ width=”100″ size=”20″ margin=”20″ ]انتخاب درست راه های ارتباطی[/yt_heading]

راه های ارتباطی مناسب انتخاب کنید. تیم های مجازی می توانند از ویدیو کنفرانس، ایمیل،تله کنفرانس و طیف وسیعی از راهای ارتباطی دیگرکه وجود دارند، استفاده کنند. ما میخواهیم راه درست رابرای مکالمات درست انتخاب کنیم. اگر برنامه ای شامل مواردی با ایده های مختلف بسیار یا احتمال درگیری باشد، به منبع اطلاعاتی رسانه ای قوی تری مانند ویدیو کنفرانس نیاز داریم. یا برای چنین برنامه ای تا جلسه حضوری بعدی صبر می کنیم. راه ارتباطی را درست انتخاب کنید و سرانجام قابل اعتماد باشید. درحالیکه بیشتر مطالعات می گویند اعتمادسازی در فضای مجازی سخت تر است،چند مطالعه گفته اند که لزوما سخت تر نیست. فقط متفاوت است.

 

در فضای مجازی، اعتمادسازی، یعنی عمل به وعده ها بسیار بیشتر از بقیه مولفه های اعتمادسازی موثر است.این واقعیت شناخته شده کوچک را به هم گروهی هایتان بگویید و حتما سر وقت حاضر شوید، و سریع به مکالمات هم گروهی هایتان پاسخ دهید. به عبارت دیگر، حتما طبق برنامه پیش بروید و به وعده هایتان عمل کنید. در فضای مجازی، کلام تنها چیزی است که ما داریم. حتما به حرفتان عمل کنید. اگر عضو یک تیم مجازی هستید، برنامه عملی اعتمادسازی را چک کنید. و ببنید تیم شما کدام یک از این ده نکته را به کار میبرد.

 

کدام نکته ها باید به کار گرفته شوند؟بعضی از این نکته ها را به کار ببرید تا ببینید چگونه اعتماد در تیم مجازی شما رشد می کند. وقتی اعتماد بیشتر شود، عملکرد تیم هم بهتر می شود. دوستان، خانواده، شریک ها و همسرها، اعتماد پایه ارتباطات فردی اصیل و رضایتبخش است. سه دایره اعتماد را به یاد دارید؟ برای اعتمادسازی در روابط فردیمان دایره مرکزی همچنان یکسان است. ما اینجا هم باید ویژگی های اصالت، صداقت و همدردی را داشته باشیم. شرکای ارتباطی ما باید اصالت، صداقت و همدردی داشته باشند. دایره میانی شامل رفتارهای روزانه ای بود که ما برای اعتمادسازی استفاده میکنیم. اینها در خانه و محل کار کمی متفاوت هستند. اما در اینجا هم رفتارهای روزانه پایه اصلی ایجاد روابط معتمدانه است. 

 

آیا شما هر روز وقتی را برای گذراندن با افرادی که دوستشان دارید، می گذارید؟ 

آیا هر روز راحت در مورد زندگیتان حرف میزنید؟

آیا عمیقا و بدون قضاوت گوش میدهید؟ آیا به وعده هایتان عمل می کنید؟

آیا تشکرتان را ابراز می کنید؟

 

دایره بیرونی ما که شامل تقویت کننده ها و تخریب کننده های اعتماد است،در روابط فردی ما بسیار کم اهمیت تر هستند، و این خوب است زیرا کار ما را کم میکند و به ما اطمینان میدهد ک با دو دایره درونی کارمان درست پیش میرود. بخشی از صادق و انتقادپذیر بودن این است که مشتاق انجام مکالمات سخت با افراد مورد علاقه تان باشید. من این مورد را به عنوان جلوگیری کننده از مشاجرات مزمن بسیار چالش برانگیز میدانم. اما بسیار ارزشمند است.مکالمات حساس را با دقت شروع کنید. از عباراتی مانند ما باید صحبت کنیم، یا ما یک مشکل داریم پرهیز کنید.

 

در عوض ار=ز عباراتی مانند من میخواهم با تو صحبت کنم اما نمیخواهم شرایط را بدتر کنم، استفاده کنید. 

 

بپرسید: تو چطور؟ یا بگویید احساس میکنم از چیزی ناراحتی. مربوط به خودمون میشه؟ قبل از شروع یک مکالمه حساس بدانید چه میخواهید. اصلا خوب نیست که بگویید: عزیزم دری روی اعصاب من راه میروی، اگر حتی نمیتوانید بیان کنید که چه تغییر رفتاری را میخواهید. حساب بانکی احساساتتان را پر کنید. این چیزی است که استیون کووی میگوید ما بیشتر به روابط و تعاملات مثبت نیاز داریم تا منفی.اگر نیاز باشد از حسابتان برداشت کنید، مثلا یک مکالمه ناخوشایند را شروع کنید،اگر قبلا آن را پر کرده باشید، رابطه را ورشکست نمیکنید. پس اندازهای احساسی زمانی رخ میدهند که شما از دیگری تعریف میکنید، خطاهای هم را میپوشانید، به هم کمک میکنید، یا به هم اعتماد میکنید. سعی کنید حساب احساسی تان را پر نگه دارید. در اخر، نکته ای در مورد اعتماد بیش از حد. آیا شما بیش از حد اعتماد می کنید؟در این دوره آموزشی، من از اعتماد کردن سخن گفتم و اینکه چگونه در ارتباط های سالم ضروری است.

[yt_heading style=”modern-1-orange” align=”right” heading=”h3″ color=”#A5A8E8″ width=”100″ size=”20″ margin=”20″ ]آیا ما میتوانیم بیش از حد اعتماد کنیم؟ [/yt_heading]

آیا ما میتوانیم بیش از حد اعتماد کنیم؟ بله. لازم نیست هر چند وقت یکبار چک کنیم. تفاوت نقض ناخواسته اعتماد، مثلا اینکه او آن شب میتوانست به موقع سر قرار برسد ولی آن شب ترافیک سنگین بود، و نقض عمدی اعتماد، مثلا اینکه اونمیخواست شما بدانید که او چقدر برای آن بلیط های بازی خرج کرده است، برای همین دروغ گفت و سعی کرد رسیدها را پنهان کند، را بفهمید. اعتمادسازی سخت است؛ سخت ترین کار در یک رابطه. اما ارزشش را دارد. شما از هر سه دایره اعتماد گذر کردید، و اعتمادسازی را در شرایط خاص بررسی کردید. قدم بعدی برای شما چیست؟

 

برای به کارگیری نکته هایی که در این دوره آموختید، چه برنامه ای دارید؟بیایید برنامه عملی ایجاد اعتماد شما را دوباره بررسی کنیم. حتما کارهایی را که می توانید انجام دهید تا در آن رابطه اعتمادسازی کنید، نوشته اید. اما احتمالا نمیتوانید به تمامی آنها یکباره عمل کنید.شما کارهای دیگری هم در زندگی دارید.پس این لیست را چگونه اولویت بندی می کنید؟فرمول ایجاد اعتماد را به یاد بیاورید.توانای، ارتباط و اهمیت دادن به طرف مقابل.طبق مطالعه ای که در مجله روانشناسی مدیریت چاپ شد،عوامل برقراری ارتباط و اهمیت دادن به دیگران برای یک کارمند برای اعتماد به رئیسش از عامل توانایی مهم تر هستند.

 

پس اگر میخواهید رابطه تان را با فردی بهبود ببخشید که به شما گزارش میدهد،بر برقراری ارتباط بیش از توانایی تاکید کنید.برای شما کار کردن روی عادل بودن و مهربان بودن از باهوش و ماهر بودن مهم تر است.اما اگر دارید روی رابطه تان با فردی دارای پست بالاتر از خود در شرکت هستید، عکس این مطلب صادق است. ناظرها برای توانایی کارمندانشان ارزش بیشتری نسبت به ارتباط و اهمیت دادن به دیگران قائل هستند.پس اگر میخواهید در رئیستان اعتماد ایجاد کنید، مهارتهای حرفه ای و فنی خود را نسبت به نگرانی در مورد بخش برقراری ارتباط، اولویت دهید.

و اگر دارید روی رابطه تان با یک همکار یا دوست کار می کنید،هر سه دایره اعتماد از اهمیت یکسانی برخوردار هستند.میتوانید از ایده هایی که در طول دوره به ذهنتان رسیده است شروع کنید.

اعتماد، مولفه ی محرمانه.اکسیر جادویی برای ایجاد روابط بهتر، گروه های بهتر و شرکت های بهتر. شما میتوانید با خواندن دو کتاب در مورد اعتماد، این موضوع را بیشتر بررسی کنید.

اعتماد هوشمندانه نوشته استیون کووی و گرگ لینک، و رمز اعتمادپذیری نوشته کارا هیل آلتر.

 

امیدوارم کمی از رمزآلودی این پدیده اعتماد کاسته باشیم و در سفر اعتمادسازیتان، بهترین ها را برایتان آرزو دارم.

 

پایان دوره

 

[yt_heading style=”modern-1-orange” align=”right” heading=”h3″ color=”#A5A8E8″ width=”100″ size=”20″ margin=”10″ ] مطالب مرتبط: [/yt_heading]

 

 نقشه راه اعتمادسازی: تقویت کننده ها و تخریب کننده های زبانی (گام ششم)

نقشه راه اعتمادسازی: اعتماد چیست؟ (گام پنجم)

نقشه راه اعتمادسازی: دو راهی های اخلاقی (گام چهارم)

نقشه راه اعتمادسازی: اعتمادسازی در تیم های مجازی (گام سوم)

نقشه راه اعتمادسازی: بنا کردن اعتماد (گام دوم)

نقشه راه اعتمادسازی: اعتماد چیست؟ (گام اول)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *