0
02143000313

۳ استراتژی ساده برای جذب فرصت ها در زندگی

جذب فرصت ها در زندگی

وقتی فرصت‌های موجود در زندگی را جذب نکرده و خود را ارتقا ندهیم، به تدریچ دچار نوعی رکود خواهیم شد. حالا سوالی که پیش می‌آید این است که چطور فرصت‌های بیشتری در زندگی به دست آوریم؟ انتخاب فرصت‌های جدید به ما کمک می‌کنند تا در مسیر پیشرفت فردی و شغلی قرار بگیریم. در ادامه با سمینارما همراه باشید.

بسیاری از مردم تصور می‌کنند که در جذب فرصت‌های زندگی توانایی کافی ندارند و صرفا منتظر معجزه‌ای هستند که اوضاع را تغییر دهد. در حالی که این ذهنیت، حقیقت ندارد.

 

خواهان پیشرفت هستید؟ کاری جدید انجام دهید

برای رسیدن به آنچه که تا به حال به آن نرسیده‌اید، باید کاری انجام دهید که تا کنون انجام نداده‌اید.
وقتی افراد در محدوده‌ی امن زندگی خود پناه می‌گیرند و حاضر به گسترش افق دید خود نیستند، طبیعی است که با شکست مواجه شوند. نتیجه این می‌شود که از تک تک آرزوها و اهداف خود استعفا دهند و به یک زندگی بی‌دغدغه رضایت دهند. جالب اینجا است که خیلی از این افراد همان کارمندان منظمی هستند که سخت کار می‌کنند و جزو افراد محترم جامعه محسوب می‌شوند.
عنصر دوم و نه چندان آشکار این واقعیت است که زندگی بیرون ما بازتابی از زندگی درون است. پس برای جذب فرصت‌ها باید رفتار و طرز فکر خود را تغییر دهید. افرادی که تلاش می‌کنند اوضاع درونی خود بهبود بخشند اغلب با اشخاص جدید آشنا می‌شوند و روابط جدید ایجاد می‌کنند که همین امر فرصت‌ها و شرایط مطلوبی برای آن‌ها فراهم می‌سازد. از این رو رشد و توسعه‌ی شخصی و شخصیتی از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

[yt_heading style=”flat-green” align=”center” heading=”h3″ color=”#fff” width=”60″ size=”16″ margin=”20″ ] ۳ استراتژی جدید برای جذب فرصت‌ها [/yt_heading]

 

۱. اطرافیان خود را از میان افراد موفق انتخاب کنید

بنا به یک نقل قول: “درآمد فعلی شما میانگین درآمد ۵ نفری است که بیشتر وقت خود را با آن ها سپری می‌کنید.” محیط پیرامون سهم زیادی در شاد بودن شما دارد. افراد موفق، برنده‌ی عادات، استراتژی‌ها و شخصیت های “جذاب” خود هستند. وقتی که وقت خود را با آن‌ها بگذرانید، مدل رفتاری آن‌ها به شما هم سرایت می‌کند. در مقابل، وقتی پیرامون شما با افراد منفی‌نگر پر شده است سطح آرزوهای شما هم پایین می‌آید و افکار بدبینانه در شما هم شکل می‌گیرد.


[yt_heading style=”flat-green” align=”right” heading=”h3″ color=”#fff” width=”20″ size=”18″ margin=”20″ ]  مقالات مرتبط [/yt_heading]


۲. از محدوده‌ی امن خود خارج شوید

ماندن در محدوه‌‌ی امن راحت است چرا که حدودا از نتیجه‌ی همه چیز خبر دارید. خارج شدن از این محدوده شروع اتفاقات تازه است. در غیر این صورت زندگی فقط یک تکرار ساده و ملال‌آور است. وقتی از محدوده‌ی‌ امن خود خارج می‌شوید می‌توانید با افراد جدید آشنا شوید و به موقعیت‌های جدید دست پیدا کنید.

 

۳. کارهای روزمره را به شکلی هدفمند انجام دهید

یک شخصیت قوی و جذاب در نتیجه‌ی تمرین اصولی ساخته می‌شود. تجربه ثابت کرده است روی هر چه تمرکز کنید انرژی آن به سمت شما جذب می‌شود.کارهای درست و سازنده نتیجه‌ی رفتارها و عادت‌های ما هستند. از این رو می‌توان گفت که فرصت‌های زندگی دستاورد نوع رفتارهای روزمره‌ی ما محسوب می‌شود. افزودن عادت‌هایی مثل مطالعه‌‌، ورزش و یا هر عادت مفید دیگری که در راستای هدف ما باشد می‌تواند فرصت‌های تازه‌تری برای ما خلق کند.

 

برنامه‌ی موفقیت در بلند مدت

معمولا افراد بیشتر از کارهایی که انجام نداده‌اند متاسف هستند و حسرت می‌خورند. جذب فرصت های جدید همیشه به شانس بستگی ندارد. گاهی باید از محدوده‌ی امن زندگی خود خارج شویم و به دنبال علاقه‌مندی های خود برویم. به عنوان یک تمرین در این رابطه عملکرد سه ماهه‌ی خود را در نظر بگیرید و بازتاب آن را در زندگی خود بررسی کنید. دقت در عادات رفتاری و بررسی نتایج آن‌ها کمک می‌کند که مصمم‌تر به تغییر آن‌ها اقدام کنیم.

 

نظر شما در مورد جذب فرصت ها در زندگی چیست؟ آیا با نکات این نوشته موافقید؟

پیشنهادات و انتقادات خودتون رو در بخش نظرات بنویسید.

 

[yt_heading style=”flat-green” align=”right” heading=”h3″ color=”#ffffff” width=”20″ size=”16″ margin=”20″ ] منبع : lifehack [/yt_heading]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *