0
02143000313

۹ حقیقت در رابطه با شخصیت شما که تنها با نگاه به ظاهرتان می‌توان فهمید

پی بردن به شخصیت افراد همیشه آسان نیست. اما این کار تاثیر بسیاری در روابط و نحوه برخورد ما با دیگران خواهد داشت. هیچ‌گاه نمی‌توان به طور مطلق به تمام ویژگی‌های شخصیتی یک فرد با نگاه به ظاهر او پی برد، اما نگاه کردن  به افراد می‌تواند کمک بسیاری در شناخت شخصیت کند. در ادامه با سمینارما همراه باشید تا به بررسی ۹ ویژگی شخصیتی که تنها با نگاه کردن قابل کشف است، بپردازیم.

شناخت افراد تنها با توجه کردن به ظاهر ممکن نیست اما شاید این نگاه بتواند برخی ویژگی‌های شخصی افراد را به شما نشان دهد. در ادامه ۹ حقیقت جالب در رابطه با افراد که تنها با نگاه به ظاهر افراد می‌توان فهمید را مرور خواهیم کرد. ظاهر می‌تواند گاهی اوقات فریب دهنده باشد، اما همیشه این‌طور نیست. گروهی از تحقیقات نشان می‌دهد که مردم می‌توانند حدس‌های بسیار دقیقی در رابطه با شما، تنها با یک نگاه کوتاه بر ظاهرتان، بزنند. حدس‌هایی مانند میزان هوش شما، گرایشات و علایقتان.
ما اطلاعاتی را که به نظر خوب نیست را در خود پنهان می‌کنیم و سعی می‌کنیم که ظاهر خود را حفظ کنیم. این متن را بخوانید تا متوجه شوید که به‌ طور ناخود‌آگاه چه اطلاعاتی از خود به طرف مقابل انتقال می‌دهید؛ خواسته یا ناخواسته.

 9۹ حقیقت در رابطه با شخصیت شما که تنها با نگاه به ظاهرتان می‌توان فهمید

 

شما چقدر مایل به کسب تجربیات جدید هستید

در سال ۲۰۱۵ دانشمندان از دانشجویان دانشگاهی در چین خواستند که به عکس‌های سلفی نگاه کنند و بگویند که چه چیزهایی  از شخصیت افراد با نگاه به این عکس‌ها می‌فهمند. همزمان با این‌کار مردمی که از خود عکس سلفی گرفته بودند، فرم‌ تست شخصیت پر کردند.

۹حقیقت در رابطه با شخصیت شما که تنها با نگاه به ظاهرتان می‌توان فهمید
در اکثر موارد دانشجویان حدس‌های اشتباهی زدند، اما یکی از نظرات درست و دقیقی که دادند در رابطه با هیجان مثبت در یک سلفی بود که به طور کلی تمایل به کسب تجربیات جدید را نشان می‌داد.
گرایشات شما
یک مطالعه کوچک در سال ۲۰۰۸ ، از ۹۰ دختر و پسر دانشجوی لیسانس خواست تا با نگاه به تصاویر، به گرایشات فرد پی ببرند.
نتایج نشان داد که شرکت‌کنندگان تا حد بسیاری درست قضاوت کرده بودند.

 

میزان هوش شما

علم نشان می‌دهد که یک ناظر می‌تواند با یک تعامل مختصر  به میزان هوش شما پی ببرد ولی تنها زمانی شما در حال تلاش برای باهوش نشان‌داده شدن باشید.
در یک بررسی در سال ۲۰۰۷، از دانش‌آموزان یک کالج خواسته شد که درباره یک موضوع معین در گروه‌های دونفره به مدت پنج دقیقه صحبت کنند. به نیمی از شرکت‌کنندگان به طور خصوصی گفته شده بود که همانند افراد باهوش و دارای سررشته صحبت کنند. به بقیه افراد چیزی در این رابطه گفته نشده بود واز تمام این صحبت‌های گروهی فیلم‌برداری شد.

۹حقیقت در رابطه با شخصیت شما که تنها با نگاه به ظاهرتان می‌توان فهمید

پس از آن هم‌گروهی‌ها درباره این‌که طرف مقابل چقدر باهوش به نظر می‌رسد، فرم پر کردند. ۲۰ مرد و زن هم به تماشای این فیلم‌ها پرداختند و آن‌ها هم فرم های ارزیابی را پر کردند.
همان‌طور که مشخص بود، شرکت‌کنندگان به طور کلی قادر به تشخیص میزان هوش هم‌گروهیِ خود نبودند. به طور متوسط افرادی که فیلم‌ها را تماشا کردند، حدس‌های دقیق‌تری داشتند اما تنها زمانی که ‌آن‌ها در حال نظر دادن به افرادی بودند که به آن‌ها گفته شده بود  همانند افراد باهوش صحبت کنند.
برای  توضیح بیشتر یک محقق بیان می‌کند سیگنال‌هایی که هوش کم یا زیاد را در روابط اجتماعی نشان می‌دهد ممکن است با مدیریت افراد قوی‌تر شوند. شاید انگیزه برای انتقال یک حس، رفتار را به طور طبیعی تقویت کند.

 

میزان تهاجمی بودن شما

یک آزمایش کوچک در سال ۲۰۰۹ و در کانادا بر روی دانشجویان دختر دوره لیسانس انجام گرفت و نتیجه به این صورت بود که آن‌ها تقریبا  قادر بودند که تنها با نگاه به هرعکس‌ در ۳۹ میلی‌ثانیه به طور دقیق ارزیابی کنند که ۳۷ مرد متفاوت چقدر رفتار تهاجمی دارند.

۹حقیقت در رابطه با شخصیت شما که تنها با نگاه به ظاهرتان می‌توان فهمید

محققان میزان پرخاشگری افراد را با گرفتن عکس‌هایی در هنگام انجام بازی کامپیوتری اندازه گرفتند. این عکس‌ها زمانی گرفته شد که آن‌ها می‌خواستند از یک بازیکن دیگر امتیاز بگیرند.
محققان همچنین ارتباطی بین نسبت بیشتر ارتفاع به عرض در صورت مرد‌ها (بدون در نظر گرفتن حالات آن‌ها) و سطح پرخاشگری این افراد، دریافتند و این‌گونه استدلال کردند که چهره عصبانی باعث کوتاه شدن پیشانی و بالا آمدن لب بالایی می‌شود، که این نسبت را افزایش می‌دهد.

 

میزان شایستگی شما به عنوان یک رهبر

در سال ۲۰۱۲ محققان از دانشجویان خواستند که به ۱۰۰ عکس نگاه کنند. این عکس‌ها  از سرِ مدیران ارشدی که در شرکت‌های برجسته حقوقی فعال بودند، گرفته شده بود. از دانشجویان خواسته شد تا ویژگی‌های شخصیتی متفاوت‌ آن‌ها را بسنجند. ویژگی‌هایی از قبیل تسلط و میزان نفوذ، بلوغ صورت،  قابلیت اعتماد و میزان خشنودی.

۹حقیقت در رابطه با شخصیت شما که تنها با نگاه به ظاهرتان می‌توان فهمید

محققان نمرات میزان تسلط و بلوغ صورت را در یگ گروه با عنوان قدرت قرار دادند و نمرات میزان خشنودی و قابلیت اعتماد را در گروهِ خون‌گرمی قرار دادند.
افرادی که امتیاز بالاتری در گروه قدرت داشتند، تمایل به مدیریت شرکت‌هایی که سودآورتر هستند را داشتند.
یافته‌هایی مشابه در یک ارزیابی دیگر به دست آمد. زمانی که شرکت کنندگان به عکس‌های سالانه یک کالج که از ۷۳ مدیر کالج، گرفته شده بود، نگاه کردند. برخی از این تصاویر ۵۰ سال قبل گرفته شده بود.

 

میزان برونگرا بودن شما

اگر شما مانند یک فرد برون‌گرا رفتار کنید، اکثر افراد در تنها ۵۰ میلی ثانیه قادر به درک این موضوع هستند.
براساس یک مطالعه که در سال ۲۰۰۹ توسط محققان آلمانی صورت گرفت، مردم در آن به صدها تصویری که از صورت افراد گرفته شده بود نگاه کرده و شخصیت افراد را ارزیابی کردند. این تصاویر از افرادی با ویژگی‌های شخصیتی متفاوت گرفته شده بود. محققان بیان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند که افراد برونگرا حالت‌ شادتری در عکس‌ها دارند بنابراین یافتن این افراد راحت است.

۹حقیقت در رابطه با شخصیت شما که تنها با نگاه به ظاهرتان می‌توان فهمید

آن‌ها می‌گویند که بسیاری از افراد تلاش می‌کنند تا احساسات مثبت خود را با لبخند زدن ، مخصوصا زمانی که از آن‌ها عکس گرفته می‌شود، نشان دهند. اما افراد درون‌گرا این کار را غالبا کمتر و با مهارت کمتری انجام می‌دهند.


[yt_heading style=”flat-green” align=”right” heading=”h3″ color=”#fff” width=”20″ size=”18″ margin=”20″ ] مقالات مفيد [/yt_heading]


میزان آسیب پذیری شما

مردم نمی‌تواننددرباره شخصیت دیگران، براساس نحوه راه رفتن،  حدس‌های درستی بزنند. اما پژوهشگران نشان می‌دهند که افرادی مشخص مانند مجرمان روانی، می‌توانند تنها با نگاه چند دقیقه‌ای به راه رفتن افراد از میزان آسیب پذیری آن‌ها آگاه شوند.

۹حقیقت در رابطه با شخصیت شما که تنها با نگاه به ظاهرتان می‌توان فهمید

به عنوان مثال یک مطالعه در سال ۲۰۰۹ نشان داد که یک زندانی که اختلالات روانی زیادی داشت می‌توانست افرادی را که در گذشته دستخوش فریب یا تعدی قرار گرفته‌اند را تشخیص دهد، این تشخیص عمدتا بر مبنای نحوه راه رفتن افراد بود.
متاسفانه دانشمندان بیان می‌کنند که این کار سختی است که به خود آموزش دهید تا به طور متفاوتی راه بروید. بنابراین اگر می‌خواهید در امان بمانید، بهتر است که بر روی فاکتور‌های دیگر در کنار راه رفتن، تمرکز کنید.

 

میزان مذهبی بودن شما

افراد می‌توانند با یک نگاه ساده به شما و نحوه لباس پوشیدنتان حدس بزنند که شما تا چه حد فردی معتقد و مذهبی هستید.
در سال ۲۰۰۹ یک مطالعه کشف کرد که به طور متوسط ۱۲۳ دانشجوی دوره لیسانس توانستند حدس‌های درستی در رابطه با میزان مذهبی بودن افراد، تنها با نگاهی ساده به عکسشان بزنند. این عکس‌ها  به طور کامل افراد گرفته شده بود.

۹حقیقت در رابطه با شخصیت شما که تنها با نگاه به ظاهرتان می‌توان فهمید

در این مورد میزان تعصب مذهبی افرادی که از آن‌ها عکس گرفته شده بود، با سوال از خود اشخاص و ۳ نفر دیگر که آن‌ها را خوب می‌شناختنند، ارزیابی شد. تمام این افراد پرسشنامه‌هایی را پر کردند.شرکت‌کنندگان حدس زدند  افرادی که خندان، پرانرژی و مرتب بودند، مذهبی‌تر باشند و در حقیقت این تشخیص درست بود.
جالب توجه است که در این مطالعه افراد می‌توانستند برون‌گرایی، خشنودی و اطمینان به خود را در افراد تحت مطالعه تشخیص دهند.

 

میزان خودشیفته بودن شما

در یک تحقیق در سال ۲۰۰۹ محققان از دانشجویان تست شخصیت گرفتند. یکی از این تست‌ها میزان خودشیفتگی را نشان می‌داد. پژوهشگران از شرکت‌کنندگان خواستند تا ۳ نفر که آن‌ها را خوب می‌شناسد هم، این پرسشنامه‌های شخصیت شناسی را  در رابطه با فرد شرکت‌کننده، پر کنند. بعد از آن هفت دانشجوی دیگر به عکس‌های کامل از افراد شرکت‌کننده نگاه کرده و شخصیت آن‌ها را ارزیابی کردند.

۹حقیقت در رابطه با شخصیت شما که تنها با نگاه به ظاهرتان می‌توان فهمید

نتایج نشان داد که به طور متوسط، ناظران در تشخیص میزان خودشیفتگی افراد، تنها با نگاه به ظاهر فیزیکی آن‌ها ، حدس‌های درستی زده بودند. نشانه‌‌های خاصی که ناظران بر مبنای آن‌ها نظر داده بودند شامل تمیز و مرتب بودن ظاهر، درخشان بودن، آرایش و لباس‌های گران و شیک بود.
محققان بیان می‌کنند که این نتایج نشان می‌دهد افراد خودشیفته می‌خواهند که ظاهر خود را به نحوی  تغییر دهند( آگاهانه یا ناخودآگاه) که افراد بیشتری را به سمت خود جلب کنند. 

 

نظر شما در مورد اين مقاله چیست؟ آیا با نکات این نوشته موافقید؟

پیشنهادات و انتقادات خودتون رو در بخش نظرات بنویسید.

[yt_heading style=”flat-green” align=”right” heading=”h3″ color=”#ffffff” width=”25″ size=”16″ margin=”20″ ] منبع : businessinsider [/yt_heading]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *