0
02143000313

راز خیانت مردان به همسرانشان

دلایل گوناگونی وجود دارد که باعث خیانت مردان بی وفا می‌شود و فقط نباید به جذابیت‌های ظاهری یک نفر در این مورد اکتفا کرد بلکه فاکتور‌های بسیار مهم رفتاری در مرد و زن می‌تواند عاملی تعیین کننده در خیانت یا عدم خیانت مردان باشد.

راز خیانت مردان به همسرانشان

چرا مردان بی وفا هستند و خیانت می‌کنند؟ بخواهید یا نخواهید دلیل این مشکل فقط رابطه جنسی نیست. در یک مطالعه که در رابطه با خیانت انجام شد، مردان گفتند که خیانتشان به دلیل این بوده که احساس می‌کردند همسرانشان به آن‌ها توجه نمی‌کنند. در این میان پاسخ فقط ۷ درصد از افراد تمایل جنسی به دیگر افراد بوده است. آیا می‌خواهید از خیانت همسرتان پیش‌گیری کنید؟ ما به سراغ منبع این مشکل یعنی مردان رفته ایم تا بدانیم دقیقا چرا خیانت می‌کنند و شما چگونه می‌توانید از این موضوع جلوگیری نمایید.

 

مردان بی وفا احساس جذابیت نمی‌کنند

جف می‌گوید: احساس کردم برای همسرم دیگه جذاب نیستم. همیشه به من راجب شکم بزرگم می‌گفت و از جرج کلونی تعریف می‌کرد. به این فکر کنید که اگر همسر شما، یکی از بازیگران سینما را با شما مقایسه کند چقدر احساس عدم جذابیت می‌کنید. بنابراین، همیشه طوری با همسرتان رفتار کنید که انگار جذاب‌ترین مرد دنیاست. این کار باعث می‌شود او نیز شما را جذاب‌ترین زن دنیا بداند.

 

فکر می‌کند که می‌تواند از عواقبیش فرار کند

برای برخی مردان این که بدانند کارشان برایشان تبعاتی نخواهد داشت برای بی وفایی کافیست! اد می‌گوید همسر من هیچ وقت به این که کارم طول میکشه اعتراض نمیکرد. جالبیش اینجا بود که وقتیم که روز تولدش فوتبال میدیدم بازم اعتراضی نداشت. میدونستم اگه بفهمه خیانت کردم ناراحت می‌شه اما نکته همینجا بود که فک می‌کردم نمیفهمه! در این مواقع از نظر شما او باید بداند چنین رفتاری از محبت شماست، اما با این حال بهتر است مرزهایی را برای هم مشخص نمایید و هردو به آن پایبند باشید.

 

عزت نفسش تخریب شده است

گاهی اوقات یک اتفاق بد در زندگی می‌تواند مسبب این شود که همسر شما احساس کند عزت نفس او پایین آمده است و در جایی خارج از زندگی زناشویی به دنبال مرحم برای آن بگردد. ریک می‌گوید: همسر من بی نظیره، اما بعد از ۶ ماه تقلا در بیکاری، این که می‌دیدم خانمم میره سرکار هر روز صبح منو آزار می‌داد و می‌خواستم از حس بدی که به خودم داشتم فرار کنم. تو این حالت یا باید معتاد می‌شدم یا یه زن دیگه رو پیدا می‌کردم که خب من دومیو انتخاب کردم.

 

مردان بی وفا اولویتی برای احساسات شما قائل نیستند

رون می‌گوید من خیلی حریص بودم و یک زن فوق‌العاده برام کم بود. این روش سال‌ها ادامه پیدا کرد تا همسرم بهم گفت که چقدر رفتارم بده. خودمحوری من داشت به کسی که بیشتر از هرکسی تو زندگی عاشقش بودم ضربه میزد. همسر رون به او گفت که اگر او تمرکزش را بر روی احساسات همسرش بگذارد، رفتارش تغییر خواهد کرد. درست می‌گفت، رون از خیانت دست برداشت و همسرش او را بخشید.

 

حس می‌کند که دیگر برای شما اهمیت ندارد

ممکن است فراز و نشیب های گوناگون در زندگی باعث شود فراموش کنید چقدر همسرتان برایتان اهمیت دارد و باید جلوی این اتفاق را بگیرید. اندی گفت: وقتی زندگی مشترکمون رو شروع کردیم همیشه به احساسات هم فکر می‌کردیم. می‌دونستم این مسئله به این شدت ادامه پیدا نمیکنه اما بعد از مدتی احساس کردم نه تنها شدتی وجود نداره بلکه من بین اولویت‌های اون شاید در بهترین حالت اولویت دهم بودم. خیانت اندی به دلیل جذابیت‌های جنسی به وجود نیامد بلکه دلیل آن اهمیت نداشتن وی برای همسرش بود.

 

عصبانی است که اما حرفی نمی‌زند

مردی که عصبانیتش را در خود نگه می‌دارد و نمی‌گوید که چه چیزی موجب آزارش می‌شود مستعد ایجاد یک خیانت پرخاشگرانه و منفعلانه است. دیوید می‌گوید: همسرم برای دومین سال متوالی به جشن کریسمس شرکتمون نیومد. مشخص بود ناراحت میشم اما توجهی نمی‌کرد. دیوید با یکی از همکارانش که در آن ضیافت حضور داشت به ایجاد رابطه پرداخت. این رابطه یک بار اتفاق افتاد و من به همسرم نگفتم اما همیشه احساس حماقت می‌کردم. از آنجایی که هیچ کدام از شما دونفر نمی‌توانید ذهن یکدیگر را آنچنان دقیق بخوانید بهتر است خطوط ارتباطیتان را باز نگه دارید. باید به همسرتان یادآور شوید که اگر کاری که شما می‌کنید باعث ناراحتی او می‌شود باید راجبش صحبت کنید تا بتوانید آن را حل و فصل نمایید.

 

احساس می‌کند به او احترام گذاشته نمی‌شود

اگر شما زندگش زناشویی قوی دارید شاید تحسین کردن همسرتان آن را قوی‌تر کند. جیم می‌گوید من ۶ ماه با زنی رابطه داشتم که به من حس بی‌نظیری می‌داد. اگرچه او خیانت را متوقف کرده است، اما هنوز آرزو دارد که همسرش نشان دهد که چقدر او را درک می‌کند و خواهد کرد. پیشنهاد می‌شود روزانه تا حدی از همسرتان تعریف و تمجید کنید و نشان دهید که چقدر برایتان ارزش و اهمیت دارد.

 

همیشه او را متهم به خیانت می‌کنید

نرم یک همسر وفادار عادی بود اما چه شد که به جرگه مردان بی وفا پیوست؟. او می‌گوید: از ماه عسلمون همسرم هی در گوشم می‌خوند که دارم بهش خیانت می‌کنم. می‌دونستم که دلیلش اینه که پدرش هم به مادرش خیانت کرده بود اما به من چه ربطی داشت؟ از آنجایی که چیزی باعث نمی‌شد حالش بهتر شود به این نتیجه رسید که شاید خیانت به او کمک کند و خیانت کرد. شما باید دلیل شک کردن به همسرتان را بدانید. آیا به عنوان مثال زمان کاری او بی دلیل و به شدت افزایش یافته است و شما احساس عدم امنیت می‌کنید؟ درباره چیزهایی که آزارتان می‌دهد با همسرتان صحبت کنید و نیازهایش را بپرسید.

 

می‌خواهد به شما بفهماند که ناراحت است

تیم می‌گوید: از چند ماه پیش بهش می‌گفتم شرایطو دوست ندارم و حتی مشاوره ازدواج رو پیشنهاد کردم اما قبول نکرد. تلاش‌های بی‌ثمر برای آنکه ناراحتی اش را به همسرش نشان دهد باعث ایجاد مشکل شد. این که بتوانید به همسرتان اهمیت دهید و شنونده خوبی برای او باشید باعث می‌شود زمان و هزینه را ذخیره و رابطه‌تان را بتوانید حفظ کنید. یک ازدواج خوب حاصل مشارکت مشترک است که در آن هر دو نفر برای همدیگر تلاش می‌کنند.

 

دیدگاه شما درباره خیانت مردان چیست؟ نظریات خود را با ما درمیان بگذارید.

 

منبع: مجله اینترنتی ستاره

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *