0
02143000313

چطور دختر مورد علاقه‌مان را بشناسیم؟

شناخت زنان برای مردان در یک رابطه عاشقانه از اهمیت بالایی برخوردار است. فاکتورهای گوناگونی همچون ارزش ها و اهداف، نحوه تعامل با دیگران، مسئولیت‌پذیری و … در تعیین شخصیت یک زن از اهمیت بالایی برخوردار است. قطعا برای یک مرد مهم است که بتواند شخصیت یک زن را قبل از آن که رابطه عاطفی با او برقرار کند بشناسد. اما جذابیت‌های ظاهری به راحتی می‌تواند مردان را کور کند به طوری که باعث شود آنها از ویژگی‌های شخصیتی زنان کاملا چشم بپوشند.

چطور دختر مورد علاقه‌مان را بشناسیم؟

اگرچه سخت به نظر می‌رسد اما شما باید در ابتدای شروع یک رابطه و پیش از آن که رابطه‌تان جدی شود، ارزیابی‌های مهمی را انجام دهید. این ارزشیابی‌ها به شما کمک می‌کند تا دچار وابستگی و یا دلبستگی با کسی نشوید که مناسب شما نیست. چرا که وابستگی یا دلبستگی باعث می‌شود قطع ارتباط برای هر دوی شما سخت‌تر شود.

 

از این که درابتدای رابطه ویژگی‌های کسی را بررسی می‌کنید عذاب وجدان نداشته باشید چرا که در واقع شما خوب یا بد بودن او را قضاوت نمی‌کنید بلکه می‌سنجید که آیا او می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد یا خیر. شما می‌سنجید که آیا می‌توانید این رابطه را دنبال کنید یا نه و این حق شماست که بتوانید بفهمید که آیا این دختر استانداردهای شما را پاسخگوست یا خیر.

 

برای شناخت زنان این موارد را بررسی کنید:

 

۱. ارزش‌های او چیست؟

آیا می‌توانید چیزهایی که برای او ارزشمند هستند و او را در زندگی هدایت می‌کنند را بشناسید؟ منظور این نیست که بتوانید کاملا دقیق و جزئی این ارزش‌ها را شناسایی کنید بلکه منظور این است که باید بتوانید ارزش‌های ثابت افراد در زندگی را بیابید. شما باید بفهمید که زندگی طرف مقابلتان بر اساس قاعده و نظم جلو می‌رود و یا این که با فکر و خیال و توهم می‌گذرد!

 

آیا شریک زندگی شما در زندگی هدف مشخصی دارد یا بی هدف زندگی می‌کند؟ کسانی که در زندگی ارزش‌هایی دارند حتما اهدافی نیز برای خودشان تعریف می‌کنند. چه چیزی باعث می‌شود افراد صبح‌ها بیدار شوند و چه چیزی باعث می‌شود برای زندگی انگیزه داشته باشند؟

 

اهداف و ارزش‌های طرف شما ممکن است با خود شما متفاوت باشد و شما می‌توانید با شناسایی آنها متوجه شوید که آیا با شما در زندگی سازگار است یا نه. این که دختری در زندگی به آنچنان بلوغی رسیده باشد که بتواند در زندگی ارزش‌هایی داشته و هدفی را برای خود تعیین کند نشان از شخصیت بالای اوست حتی اگر کاملا اهدافش با شما منطبق نباشد.

 

دختری که هدف و ارزشی در زندگی برای خودش تعریف نکرده باشد یعنی در واقع هیچ قطب نمایی ندارد که او را در زندگی هدایت کند. این موضوع بدین معناست که مسیر زندگی او ناگهانی و غیر قابل پیش‌بینی است و شما نمی‌دانید به کدامین سمت می‌رود.

 

شاید بتوانید به کمک صحبت با شریک زندگیتان درباره جهان هستی و اهمیت زندگی و هدف خودتان از زندگی به ارزش‌ها و اهداف دختر مورد نظرتان در زندگی پی ببرید.

 

۲. چگونه با دیگران تعامل می‌کند؟

منظور از دیگران، تعامل با دوستان، خانواده، همکاران، غریبه‌ها و مهم‌تر از همه زیر دستان است. اگر دختر مورد نظر شما با دیگران به درستی صحبت می‌کند یعنی این شخص خود محور نیست و در عین رشد یافتگی، فروتن است.

 

اگر شریک زندگی شما قضاوت کرد، خود بزرگ‌بین بود و الفاظ منفی برای دیگران به کار برد باید حواستان را جمع کنید. چنین شخصی خیال می‌کند که همیشه حق با اوست و دیگران نوکران و زیر دستان او هستند.

 

اگر فرد مورد نظر شما ازدواج و یا رابطه ناموفقی داشته توجه کنید که چگونه درباره زندگی سابق و همسر سابقش صحبت می‌کند چرا که این راه یکی از بهترین راه ها برای فهمیدن این موضوع است که او در یک رابطه چگونه عمل می‌کند. اگر فرد مورد نظر شما چندین رابطه را پشت سر گذاشته باشد و همه آنها را به خاطر همه چیز مورد سرزنش قرار دهد یعنی به بلوغ فکری کافی نرسیده است و خوداندیشی کافی ندارد.

 

۳. ارتباط او با اطرافیانش چگونه است؟

بررسی روابط افراد با اطرافیان و خانواده‌اشان راهی مناسب برای شناخت زنان و مردان است. زمانی که شما با یک دختر آشنا می‌شوید و می‌خواهید با او ازدواج کنید طبیعتا با دوستان، خانواده و همکارانش نیز آشنا می‌شوید. اگر این ارتباطات به حد کافی عمیق و خوب بود یعنی شما با دختری دارای ویژگی شخصیتی خوب مواجهید. چنین افرادی احتمالا به جای آن که تعداد بسیاری رفاقت سطحی داشته باشند،‌ در دوست‌یابی موفقند و چند دوست خوب دارند. شاید با این دوستان برای مدت زمان طولانی رفاقت داشته باشند که این نیز نشانه بسیار خوبیست. ارتباط چنین دختری با خانواده اش در بیشتر اوقات مثبت است و این نشان می‌دهد که به خوبی و بدون مشکل تربیت شده است.

 

در غیر این صورت یعنی اگر دختری با خانواده اش رابطه خوبی نداشته باشد، به مهمانی‌های گوناگون برود و تعداد بسیار زیادی دوست سطحی داشته و یا دنبال‌کننده‌های بسیار زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشته باشد، نمی‌تواند شریک زندگی خوبی تلقی شود.

 

۴. آیا او در قبال زندگی اش مسئولیت‌پذیر است؟

دختری که دارای شخصیت بالا باشد در قبال زندگی‌اش مسئولیت‌پذیر است. چنین شخصی فکر نمی‌کند که کسی به او بدهکار است بنابراین به سختی کار می‌کند تا بتواند به اهدافش در زندگی برسد. چنین دختری می‌پذیرد که او هم در زندگی دچار خطا می‌شود.

 

برعکس دختری که دارای شخصیت مطلوبی نباشد همیشه از مسئولیت‌پذیری فرار می‌کند و دیگران را مورد سرزنش قرار می‌دهد. او تصور می‌کند دنیا به او بدهکار است. چنین فردی تعادل نداشه، خیلی زود از همه چیز خسته می‌شود و به دنبال چیزهای جدید می‌گردد.

 

۵. برای شناخت زنان ببینید چقدر انعطاف پذیرند.

بدون شک زندگی فراز و فرودهای گوناگونی دارد و می‌تواند دست اندازهای گوناگونی داشته باشد. توجه کنید که چقدر دختر مورد نظر شما می‌تواند چالش‌ها، استرس و احساسات منفی را کنترل کند. زنان خوب قدم‌های بلندی در زندگی بر می‌دارند و نمی‌گذارند چالش‌ها آنها را از پای درآورد. بر عکس کسانی هم هستند که مشکلاتشان آنها را در زندگی از پا می‌اندازد و این مشکلات هر روز بزرگ و بزرگتر می‌شوند.

 

۶. دختری پر جنب و جوش است یا آرام؟

تجربیات ما از شناخت زنان می‌گوید که یک دختر نرمال و آرام به نظر قابل اعتمادتر و با ثبات‌تر می‌آید در حالی که یک دختر با شیطنت زیاد می‌تواند کمی بی‌ثبات‌تر و غیر قابل اعتمادتر باشد. دختر پر جنب و جوش با کاریزما و شور و اشتیاق زیادی که دارد ممکن است در اوایل رابطه برای شما جذابیت خاصی ایجاد کند اما شاید برای یک رابطه بلند مدت آنچنان مناسب نباشد. البته این یک طیف است و در واقع نمی‌توان کسی را مطلقا آرام و منطقی و کس دیگر را به صورت مطلق پر جنب و جوش و غیر منطقی دانست و شما باید ترکیب صحیحی از شیطنت و آرامش را در فرد مورد نظرتان بیابید.

 

۷. آیا متواضع است؟

دختری که دارای ویژگی‌های شخصیتی خوب باشد نقاط قوت خودش را می‌شناسد و نیازی نمی‌بیند که به آن در میان جمع تظاهر کند. چنین شخصی عموما خوددار است؛ نه به خاطر عدم اعتماد به نفس، بلکه به خاطر این که احساس نمی‌کند باید خودنمایی کند. او می‌داند خودنمایی باعث افزایش اعتبار انسان در بین دیگران نمی‌شود. دختر غیر قابل اعتماد فروتن نیست چرا که می‌خواهد برای فرار از کمبود عزت نفسش صفاتی که دارد را به دیگران نشان دهد. چنین افرادی می‌خواهند به وسیله خودنمایی دیده شوند.

 

۸. ببینید به چه حوزه‌های علمی علاقه‌ دارد.

شناخت زنان را همچنین می‌توان با شناخت علاقمندی‌هایشان دنبال کرد. دختری با ویژگی‌های خوب به طور قطع به حوزه‌هایی از علم علاقه‌مند است. این حوزه‌ها می‌تواند تاریخ، سیاست، اقتصاد، فلسفه و یا چیزهای مشابه باشد. این موضوع نشان می‌دهد که دختر مورد علاقه شما ذهن فعالی دارد و به جهان اطرافش آگاه است.

 

نتیجه گیری

از این که ویژگی‌های شخصیتی یک دختر را بررسی می‌کنید عذاب وجدان نداشته باشید. این به شما کمک می کند تا بفهمید باید یک رابطه را ادامه دهید یا خیر. به ارزش‌ها، روش برخورد او با دیگران و به خصوص این که آیا مسئولیت‌پذیر است یا خیر به شدت توجه کنید. بدون شک کسی نمره کاملی از موارد بالا نمی‌گیرد اما شما باید به صورت کلی با همین روش تشخیص دهید که آیا شخص مورد نظر برای شما مناسب است یا خیر.

 

آیا شما راه‌های دیگری برای شناخت زنان سراغ دارید؟ دیدگاه‌های خود را با مخاطبان ستاره درمیان بگذارید.

 

منبع: مجله اینترنتی ستاره

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *