0
02143000313

۱۰ کاری که افراد موفق قبل از خوردن صبحانه انجام می‌دهند

هیچ شکی نیست که افراد موفق در زندگی شخصیشان برنامه و روال مشخصی دارند، که دقیقا همین موضوع در بسیاری از مواقع باعث پیروزیشان شده .همه کسانیکه توانسته‌‌اند به موفقیت‌های چشمگیر کاری دست پیدا کنند، به این نتیجه رسیده‌اند که باید ساعات اولیه روزشان را وقف فعالیت‌هایی کنند که برای خودشان بالاترین درجه اولویت را دارد چون بلافاصله با شروع روز درگیر اولویت‌های دیگران خواهند شد.

آیا تا به حال حس کرده اید اگر روز را بهتر شروع می کردید کارهایتان بهتر پیش می رفت؟ شروع خوب یک روز می تواند تفاوت بین فرصت های از دست رفته و موفقیت باشد. چه کاری می توانید برای شروع خوب یک روز انجام دهید؟
در این نوشته ۱۰ کار افراد موفق قبل از صبحانه، بیان شده اند و شما می تونید از آن ها برای موفقیت شغلی استفاده کنید.اگر واقعا می خواهید پا جای پای افراد موفق بگذارید باید درک کنید که زمان بسیار مهم است و باید از هر لحظه استفاده کنید. شما باید کارهایی را که به طور معمول قبل از صبحانه انجام می دهید لیست کرده و با این ۱۰ مورد مقایسه کنید.
دوست دارید بدانید که کارفرمایان و مدیران بزرگ درست بعد از بیدار شدن از خواب چه می‌کنند؟ در زیر به ۱۰ مورد از فعالیت‌های صبحگاهی آنها اشاره می‌کنیم.

۱) زود از خواب بیدار می شوند
زمان همیشه در حال فرار از شماست و معمولا افراد از لحظه ای که به محیط کار وارد می شوند تمام وقتشان را با صحبت کردن، مکالمه تلفنی و قرارهای ملاقات از دست می دهند ولی صبح های زود بسیار آسان تر قابل کنترل هستند. به همین دلیل است که افراد موفق زودتر بیدار می شوند و تا جایی که امکان دارد از زمانشان استفاده می کنند. بر طبق تحقیق انجام شده بیش از ۹۰ درصد مدیرعامل های شرکت های بزرگ پیش از ۶ صبح بیدار می شوند.

 

۲) قدر شناس هستند
هنگامی که شما از خواب بیدار می شوید آیا قدرشناس نعمت های خود هستید یا شاکی می شوید که باید یک روز دیگر را آغاز کنید. بیشتر افراد موفق با بیدار شدن به چیزهای خوبی که دارند می اندیشند نه اینکه با چه استرس هایی در کار مواجه هستند. انعکاس مثبت به شما کمک می کند پیش از اینکه پای خود را روی زمین بگذارید فکر خود را به درستی تنظیم کنید. شکرگزاری برای شرایطی که اکنون در آن قرار دارید به داشتن یک روز خوب و سرشار از موفقیت به شما کمک می کند.

 

۳) هدف روز را پیدا می کنند
اگر می خواهید یک روز موفق داشته باشید آن روز باید هدف داشته باشد. این چیزی است که باید جدا از لیست کارهای روزمره شما باشد و می تواند روز شما را بهتر کند. در پایان روز زمانی که شما کارهای انجام شده در روز را بررسی می کنید این هدف چیزی است که شما را نسبت به روزتان خوش بین کند و حس رضایت را در شما به وجود بیاورد.

 

۴) تخت خود را مرتب می کنند
مرتب کردن تخت در صبح بهره وری شما را افزایش می دهد. این یک عادت اصلی است که زنجیره ای از عادات خوب را به دنبال می آورد. مرتب کردن تخت یک معجزه نیست که باعث بشود شما در روز کارهای بیشتری انجام دهید ولی یک شروع خوب برای یک روز با بهره وری بالا است. این کار تنها یک یا دو دقیقه طول می کشد ولی ساعت ها بهره وری را برای شما ایجاد می کند.

۵) لیست کارهای روز را تهیه می کنند
شما نمی توانید با روزتان مواجه شوید مگر اینکه بدانید چه کاری قرار است انجام دهید. با مشخص کردن کارهایی که می خواهید انجام دهید خودتان را برای یک روز موفق با بهره وری بالا آماده می کنید. برنامه ریزی روز در ابتدای آن به شما کمک می کند در ساعت های شلوغ کاری، از مسیر خارج نشوید. شما می توانید لیست خود را در یک برگ کاغذ بنویسید یا از اپلیکیشن هایی که برای این کار طراحی شده اند استفاده کنید. هر کاری که انجام می دهید از لیست حذف کنید تا مشخص بشود چه کارهایی باقی مانده است. قبل از نوشتن لیست روز جدید باید لیست روز قبل را بررسی کنید و کارهای تمام نشده را به روز جدید منتقل کنید.


[yt_heading style=”flat-green” align=”right” heading=”h3″ color=”#fff” width=”20″ size=”18″ margin=”20″ ]  مقالات مرتبط [/yt_heading]


۶) روزنامه می خوانند
بیشتر مدیر عامل های شرکت های موفق دنیا صبح به ورزش و خواندن روزنامه می پردازند. مهم نیست که شما روزنامه می خوانید، توییتر را چک می کنید یا اخبار تلویزیون را می بینید. مشاهده جدیدترین اخبار باید جزء کارهای صبح شما باشد.

 

۷) ایمیل خود را چک می کنند
این چک کردن ایمیل در صبح باید سریع و اجمالی باشد و نباید زمان زیادی را صرف این کار کنید. در این زمان می توانید چند ایمیل مهم بفرستید. در هر صورت این کار به شما امکان می دهد در زمانی که ذهن شما خالی است صندوق ورودی خود را بررسی کنید. با مشاهده ایمیل های خود بهتر می توانید برای کارهای آن روز برنامه ریزی کنید.

 

۸) برای ارتباط با خانواده وقت می گذارند
صبح معمولا بهترین زمان برای تعامل و صحبت با اعضای خانواده است. در عصر شما معمولا از کارهای روزمره خسته هستید و بعد از صرف شام خسته تر هم خواهید شد. به همین دلیل است که بیشتر افراد موفق صحبت با خانواده را بخشی از کارهای صبح خود قرار می دهند.

 

۹) با استفاده از مدیتیشن ذهن خود را پاک می کنند
بیشتر افراد موفق شخصیت شان به گونه ای است که از دیگران به اندازه ای که از خودشان انتظار دارند، انتظار دارند. به همین دلیل ممکن است تهیه لیست و انجام آن برای آن ها کار آسانی نباشد. بسیاری از افراد موفق با مدیتیشن خودشان را برای یک روز کاری عالی آماده می کنند.

 

۱۰) برای صرف قهوه با دیگران قرار می گذارند
اگر می خواهید شام را در کنار خانواده صرف کنید و نیاز به تنظیم قرار کاری هم دارید از صبحانه برای این کار استفاده کنید. یک قرار کاری در صبحانه بهتر از نهار یا شام است و زمان کمتری از وقت شما را می گیرد و علاوه بر آن با انرژی بیشتر و بهتر با دیگران ارتباط برقرار خواهید کرد.

نظر شما در مورد ۱۰ کار افراد موفق قبل از صبحانه، چیست؟ کدامیک از نکات به نظر شما مفید تر است؟
پیشنهادات و انتقادات خودتون رو در بخش نظرات بنویسید.

منبع : lifehack

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *