0
02143000313

آیا قصد دارید که یک موفقیت بلند مدت و واقعی داشته باشید؟

۱۰ رفتاری که شما هرگز در انسانهای موفق نمی بینید

چیزی که به طور قطعی وجود دارد این است که شخصیت ذاتی یک فرد نیست که موفق بودن یا نا موفق بودن او را مشخص میکند بلکه رفتار اوست که سیگنالی برای موفقیت یا شکست است.

حالا منظور از رفتار چیست؟ نحوه برخورد شما با فشارهای و استرسهای بلند مدت. اینکه آیا شما به تعهدات خود پایبند هستید یا خیر. اینکه چقدر حاظرید که سخت کار کنید برای اینکه کاری را به نحو احسن انجام دهید. اینکه آیا شما متمرکز و منظم هستید یا بی نظم و پریشان. منظور از رفتار در اینجا اینگونه مسائل است.

بله خیلی افراد در ذهن شما هستند که مدیر و رهبر نالایقی هستند ولی در زمانی توانسته اند کاری را برای خود انجام دهند و به یک موفقیت مقطعی برسند. اما زود یا دیر ، معمولا وقتیکه تحت فشار قرار میگیرند و شرایط از حالت دلخواه آنها خارج میشود، رفتار مخربی از خود نشان میدهند و در پایان ضربه بزرگی به خود میزنند. متاسفانه این افراد باعث تزلزل و پایین کشیدن تجارت خود میشوند.

اگر شما قصد دارید که یک موفقیت بلند مدت و واقعی داشته باشید میبایست ابتدا نگاهی به آینه بیندازید و ببینید که کدامیک از این خصوصیات بازدارندۀ موفقیت، تشریح کننده رفتار شماست.

۱- ساده لوحی

شاید همه ما ابتدا از حیرت زدگی و ساده لوحی شروع کرده باشیم, اما خیلی زود میبایست به چیزی دیگر تبدیل بشویم و آن چیز دانایی و زرنگی است. پس بهتر است که از شانس خود برای خبرگی و دانا شدن استفاده کنید. دلیل آن بسیار ساده است. ساده لوح ها و احمق ها همیشه بازنده هستند. باید یاد بگیرید که همه کس را به چالش بکشید, درباره همه افراد و چیزهایی که میبینید و میخوانید سئوال بپرسید و آنها را به چالش بکشید و همیشه منابع اصلی را مورد توجه قرار دهید.

۲- اضطرب

فشار زیاد و شرایط سخت چیزی است که در هر تجارتی در همه جای دنیا بدون شک وجود دارد. اغلب همه چیز آنطور که شما برنامه ریزی کرده اید پیش نمی رود و بیشتر اوقات همه چیز خلاف انتظار شما میباشد. این بخشی از ماهیت تجارت میباشد. اگر شما نتوانید بر آدرنالین خود چیره شوید و در بحرانها آرام بمانید, می توان گفت که شما نمیتوانید موفق باشید.

۳- تعصب

شور و اشتیاق محرک بزرگی برای موفقیت میباشد. اما وقتیکه شما از حد میگذرانید و متعصب میشوید باعث میشود که این تعصب بر علیه موفقیت شما کار کند. این حقیقت بسیار دیده شده است. تعصب باعث انحراف درک شما از واقعیت, آوردن دلایل اشتباه و تصمیم گیریهای غلط میشود.

۴- تنبلی

کسانیکه به سمت موفقیتهای بزرگ تحریک شده اند با یک حقیقت اساسی آشنا هستند : آن نیازمند کار مدام و طاقت فرساست و به همین دلیل است که آنها همیشه متمرکز و منظم هستند. یک حقیقت وجود دارد و آن این است که بیشتر افراد سست و تنبل هستند. به همین دلیل است که بیشتر افراد چیزی زیادی بدست نمی آورند. به همین سادگی.

۵- تغییرذهن (عقیده) سریع

استیو جابز در جایی می گوید” نیمی از چیزی که کارآفرینان موفق را از غیر موفق جدا میسازد استقامت و پشتِ کار آنهاست” و اگر شما به کاری که انجام میدهید علاقه و اشتیاق زیاد نداشته باشید آن را در نیمه راه تنها میگذارید. امروزه اغلب افراد به دنبال لذت مداوم هستند. باید گفت که اینگونه نمیشود.

۶- بروز احساسات منفی

تمام احساستی که شما با حل آنها مشکل دارید مثل حسادت, شرم, حقارت و بر حق دانستن و انتقال این احساسات به کسانی که با آنها کار میکنید از طریق بروز خشم و یا تحقیر کردن و… باعث میشود که شما و تمامی آن افراد دچار آشفتگی و دردسر شوید. این همچنین باعث ناکامی قطعی و نرسیدن به موفقیت است.


[yt_heading style=”flat-green” align=”right” heading=”h3″ color=”#fff” width=”20″ size=”18″ margin=”20″ ]  مقالات موفقیت [/yt_heading]


۷- غرور

اگر شما به گونه ای رفتار میکنید که انگار دنیا برای شما میچرخد بهتر است کمی ذکاوت داشته باشید و عقب نشینی کنید. اینکه شما زیادی خودمحور باشید باعث تضغیف اثر گذاری و نفوذ شما میشود. تجارت چیز دیگری غیر از شماست. تجارت درباره تجربه مشتریان شما از کالا و خدمات شماست. فراموش نکنید که در یک رابطه چه کسی باید به چه کسی خدمت کند.

۸- زندگی در گذشته یا آینده

صحیح است, ما میتوانیم از گذشته درس بگیریم. اما سکنی کردن در آن تخریب کننده است. به همین شکل, شما میتوانید درباره آینده برنامه داشته باشید, حتی آرزوهایی داشته باشید اما اگر تلاشهای شما بر زمان حال متمرکز نباشند, شما هرگز به برنامه ها و آرزوهای خود دست پیدا نخواهید کرد.

۹- بی تفاوتی و سبک سری

این جملات را حتما اخیراً زیاد شنیده اید “ببینیم حالا چی پیش میاید” یا “بی خیال”. اما این جملات را شما بسیار به ندرت از افراد موفق میشنوید. خیلی حرفها ممکن است از آنها بشنوید اما ابراز بی تفاوتی جزئی از آن حرفها نیست.

۱۰- حساسیت بیش از حد

اگر شما خیلی نازک نارنجی هستید و هرگونه انتقاد باعث از کوره در رفتن شما و بر خوردن به شما میشود, بدانید که برای ورود به دنیای تجارت راه زیاد و بسیار سختی پیش رو دارید. اکثر رهبران و مدیران موفق همیشه شوخ طبعی و نشاط دارند. شوخ طبعی به گونه ای, یک نیاز رهبری است. خیلی خودتان را جدی نگیرید.

و آخرین چیز این است که اگر یکی از نکات بالا باعث ناراحتی شما شده است پس شما حد اقل با دو یا سه گزینه مشکل دارید که میبایست روی آن ها کار کنید. پس بهتر است به نیمه پر لیوان نگاه کنید. حداقل اینکه شما غیر معمول یا غیرمتفاوت نیستید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *