0
02143000313

تفاوت های دیدنی افراد موفق و ناموفق در چیست؟

تفاوت های افراد موفق و ناموفق

تا به حال فکرکرده اید چرا عده ای در انجام کاری موفق می شوند و عده ی دیگری در انجام همان کار شکست می خورند ؟ به راستی رمز این موفقیت چیست که عده ای به آن می رسند و عده ای تا آخر عمر انتظار آن را می کشند؟

«شانس تو را موفق ‌نمی‌کند این تویی که شانس را به موفقیت تبدیل کنی.»

افراد زیادی در جوامع مختلف هستند که چون خودشان نتوانسته‌اند با سعی و کوشش به جایگاه دلخواهشان دست یابند زبان به انتقاد از انسان‌های موفق می‌گشایند و با بدبینی به موفقیت آن‌ها نگاه می‌کنند. ذهنیت غالب این انسان‌های شکست‌خورده به گونه‌ای ست که موفق‌ها را یک مشت انسان بی‌رحم و جاه‌طلب می‌دانند که با فرصت‌طلبی توانسته‌اند به موفقیت و ثروت دست یابند؛ اما اگر نیک بنگرید متوجه خواهید شد که انسان‌های موفق معمولاً آدم‌های دلسوز و مهربانی هستند که برای پیشرفت اطرافیان خود حاضرند هر کمکی که از دستشان بر می‌آید انجام دهند. انسان‌های موفق همیشه سعی می‌کنند با مثبت اندیشی تفکرات منفی و بیهوده را کنار زده و با گذر از موانع، به اهداف خود دست یابند.

حال این سؤال مطرح است که چه تفاوتی بین افراد موفق و انسان‌های شکست‌خورده وجود دارد؟

چه فاکتورهایی این افراد را در دو جزیره‌ی متفاوت ساکن کرده است؟

برخی از مشخصه‌های افراد شکست‌خورده و ناموفق:

  • از دیگران انتقاد می‌کنند.
  • خشم و عصبانیت خود را ابراز می‌کنند و شخصیت حق به جانب دارند.
  • برای شکست‌هایشان دیگران را ملامت می‌کنند.
  • از تغییر می‌ترسند.
  • از دیگران کینه به دل می‌گیرند.

[yt_heading style=”flat-green” align=”right” heading=”h3″ color=”#fff” width=”20″ size=”18″ margin=”20″ ]  مقالات موفقیت [/yt_heading]


خیلی واضح و روشن است: اگر تمام وقت و انرژی خود را برای تنفر از اطرافیانتان هزینه کنید مطمئناً به موفقیت و جایگاه فردی و اجتماعی که لایقش هستید دست نخواهید یافت.

اگر به آن چه می‌خواهید نمی‌رسید اولین کسی که باید محاکمه کنید خودتان هستید!

برخی از ویژگی‌های افراد موفق:

  • انسان‌های موفق دیگران را همان‌طور که هستند می‌پذیرند، اهل بخشش و گذشت هستند و به دیگران احترام می‌گذراند و برای آن‌ها ارزش قائل‌اند.
  • اطلاعات و ایده‌های خود را با اطرافیانشان به اشتراک می‌گذارند.
  • با آغوش باز به استقبال تغییر می‌روند و دائماً به دنبال یادگیری و پیشرفت هستند.

شاید ویژگی‌های مطرح شده برای انسان‌های موفق با ذهنیت معمولی که اکثر افراد جامعه در مورد افراد موفق دارند هم‌خوانی نداشته باشد اما اگر با دقت به زندگی انسان‌هایی که تنها با تکیه بر تلاش و اراده‌ی خود توانسته‌اند به موفقیت دست یابند نگاه کنید به سادگی می‌توانید ببینید که این خصوصیات در تمام جوانب زندگی این انسان‌ها وجود دارد و به نوعی تبدیل به شاه کلید موفقیت این انسان‌ها شده‌اند.

«موفقیت یعنی رفتن از شکستی به شکست دیگر بدون از دست دادن شوق برای رسیدن به هدف.»

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *